Vyzraje mladý Stricker na zkušeného Albota?

Tato analýza nám přinese zápas, kde mladý talent a divoká karta Dominic Stephan Stricker vyzve kvalifikanta Radu Albota. Zápas se hraje v německém Stuttgartu a je to první turnaj v travnaté části sezóny.

Radu Albot je 31letý hráč za Moldavska. Na trávě má bilanci 13/13, což není velice oslnivá bilance na hráče, který byl nejvýše na 39. pozici v žebříčku ATP. Albot byl v předešlých letech spíše hráč, který se pohyboval mezi turnaji kategorie challenger a ATP. Zde ve Stuttgartu prošel kvalifikací, když mu v prvním kole vzdal zápas Christopher O´Connell z Austrálie. Ve druhém kvalifikačním duelu byl výrazným outsiderem, ale přesto dokázal Fina Emila Ruusuvuoriho porazit a vyhrát ve dvou setech.

Dominic Stephan Stricker je 18letý hráč ze Švýcarska. Na MercedesCup dostal od pořadatelů divokou kartu a může se tak těšit na start v hlavní soutěži. Jelikož absolvoval v roce 2019 juniorský Wimbledon, nebude to pro něj první zápas na trávě v jeho kariéře, ale pouze na okruhu ATP. Tento mlady Švýcar se dostal do povědomí diváků výhrou na halovém challengeru v Luganu, či nedávným čtvrtfinále na ATP 250 v Ženevě, kde porazil například Marina Čiliče.

Zápas vidím velice vyrovnaně, ale více věřím právě mladému Švýcarovi, který oplývá obrovským sebevědomím a silný je především na svém leváckém servisu, který má v 18 letech opravdu vynikající. Radu Albot je průměrný hráč, který sice prošel kvalifikací přes dva kvalitní hráče a nepředváděl vůbec špatné výkony, ale myslím si, že na Strickera to již stačit nebude.

TIP: Vítěz zápasu – Stricker (2,03; Fortuna)

Přeji hodně štěstí a budu se těšit u další analýzy!

Určitě nás také sledujte na facebooku a instagramu, kam přidáváme zajímavosti z tenisového prostředí.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full