Dokáže Ana Konjuh zastavit Qiang Wang?

Pro svou další analýzu jsem si vybral zápas druhého kola na antuce v tureckém Istanbulu, a to mezi Chorvatkou Anou Konjuh (241.) a Qiang Wang (50.) z Číny.

Qiang Wang je 29letá hráčka z Číny a její maximum je na 12. místě světového žebříčku. Na antuce, která je velice specifická, má kariérní bilanci 24/24. Jak tedy můžeme vidět, na antuce Wang moc nehraje a je to její nejméně oblíbený povrch. Letos na něm odehrála jediný zápas, v prvním kole právě v Istanbulu, který vyhrála 2:1 na sety proti Rusce Gasanové. Tuto sezonu se jí zatím moc nedaří, když nese záporné skóre 4/8.

Ana Konjuh je 23letá hráčka z Chorvatska a maximum má na 20. pozici ženského světového žebříčku. Na antuce má kariérní bilanci 57/27 a minulý rok měla například antuku 5/0, takže nezaznamenala ani jednu porážku. Ano, byl to pouze nižší turnaj kategorie ITF, ale i tak je to dobrá bilance a určitě to Konjuh přidá na sebevědomí. V tomto roce hrála na tomto povrchu také pouze jednou, stejně jako Wang. Bylo to zde v Istanbulu v prvním kole proti zkušené Sáře Errani. Tento zápas zvládla skvěle 2:0 na sety. Tento rok má kladnou bilanci 10/6, kde se jí povedl především turnaj v Miami, kde porazila například mladičkou Swiatek či Keys.

Zde budu volit výhru Any Konjuh a věřím, že si svým stylem hry dojde pro vítězství. Ana, byť je jí jen 23 let, má na antuce větší zkušenosti a lepší výsledky než Wang a také jí, jako Chorvatce, může být antuka bližší.

TIP: Vítěz zápasu - Konjuh (1,61; Fortuna)

Přeji hodně štěstí a budu se na Vás těšit u další analýzy!

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full