Zažije Macháč vítěznou premiéru na LOH?

Zdroj fotky: ATP

Jediný český zástupce v pavouku mužské dvouhry Tomáš Macháč zítra zažije debut na olympijských hrách. Jeho soupeřem bude Portugalec Joao Sousa. Jak se mladému českému reprezentantovi bude dařit?

Dodatečná nominace Macháče

Do Tokia měl původně letět Jiří Veselý, který se ale účasti na olympiádě, vzhledem k restrikcím spojených s koronavirem, vzdal. Vypadalo to, že český tenis bude bez mužského zástupce, ale šanci dostal právě Tomáš Macháč. Ten po vítězství na turnaji v Nur-Sultanu kvůli zranění několik týdnů nehrál. Na Tour se vrátil na Roland Garros, kde prohrál v prvním kole s Manuelem Guinardem. Následně si poprvé zahrál na trávě v Nottinghamu, ale hned na úvod byl poražen. Následoval Wimbledon, kde prohrál v posledním kole kvalifikace. Před odletem do Tokia odehrál challenger v Německu, kde vypadl v osmifinále.

Druhá účast pro Portugalce

Na rozdíl od Tomáše Macháče odehraje Joao Sousa své druhé olympijské hry. Debutoval v roce 2016 v Riu de Janeiru. Tehdy skončil ve druhém kole. Nejdříve přemohl Robina Haaseho, ale ve druhém kole ho porazil Juan Martín del Potro, který následně vybojoval stříbrnou medaili. V letošní sezóně se mu ale moc nedaří. Jen jednou dokázal vyhrát dva zápasy v řadě, a to když se kvalifikoval do hlavní soutěže v Lyonu.

Zvládne Macháč premiéru?

Půjde o první vzájemné utkání hráčů. Favoritem zápasu je český debutant (kurz Fortuny: 1.40), který se podle výsledků z posledních zápasů nachází v lepší formě než jeho soupeř.

Začátek utkání je naplánován na 8:30.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Tomas Machac (@tomas_machac)

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full