Murray vs. Tsitsipas

US Open – 1. kolo

30. 8. 2021

Znepříjemní Murray postup velkému favoritovi US Open?

Již dnes startuje poslední grandslam sezóny, americké US Open. Hned v prvním kole nás čekají velmi zajímavé zápasy a jedním z těch nejvíce očekávaných bude souboj mezi Britem Andym Murraym a Řekem Stefanosem Tsitsipasem.

Komplikovaná sezóna Murrayho

Letošní sezóna Andyho Murrayho není zrovna nejlepší. Na začátku roku prodělal onemocnění covid-19, které jej připravilo o start v Austrálii. Následně na prvním letošním turnaji v Bielle došel do zatím jediného finále. Kvůli zranění vynechal antukovou sezónu a na okruh se vrátil na turnaji v Londýně. V oblíbeném Wimbledonu došel dvojnásobný šampion do třetího kola, kde prohrál se Shapovalovem. Na olympiádě na doporučení doktorů odstoupil ze dvouhry. S Joem Salisburym prohráli ve čtvrtfinále čtyřhry. Před US Open absolvoval dva přípravné turnaje. V Cincinnati prohrál ve druhém kole s Hubertem Hurkaczem. Do stejné fáze turnaje se dostal i ve Winston-Salemu, kde jej vyřadil Frances Tiafoe.

Řek v životní formě

V porovnání s Murraym prožívá Stefanos Tsitsipas velmi rozdílnou sezónu. Na začátku roku si zahrál semifinále Australian Open. V Monte Carlu si poté došel pro první titul kategorie Masters. Skvělá forma mu vydržela i nadále. Titul vyhrál i na dalším turnaji v Lyonu. Na pařížském Roland Garros postoupil do svého prvního grandslamového finále, kde v pětisetové bitvě podlehl Novaku Djokovicovi. Po tomto zápase na dalších turnajích nepodal výsledky, které od něj tenisoví fanoušci očekávali. Ve Wimbledonu vypadl hned v prvním kole a na olympiádě v osmifinále. Na americkém kontinentu postoupil do semifinále v Torontu i v Cincinnati.

Dokáže Murray konkurovat Tsitsipasovi?

Na okruhu se tito dva hráči utkají vůbec poprvé. Pro fanoušky to bude určitě jeden z nejzajímavějších zápasů prvního kola. Možná právě ten nejzajímavější. Jasným favoritem bude určitě řecký tenista (kurz Fortuny: 1.09) , který je v mnohem lepší formě. Na Murrayho nebude vyvíjen tak velký tlak a může jen překvapit.

Zápas je naplánován na 19:30 na centrální dvorec Arthura Ashe.

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přihlašte se k odběru novinek: 

  Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních udajů.

  PARTNEŘI
  Slinger
  © 2021 TIEBREAK TENNIS
  tik tok
  Copyright © 2021 TIEBREAK
  Google translate
  usercalendar-fullmagnifier