Alex Molčan: Na postup do finále nikdy nezabudnem

Slovenský tenista Alex Molčan se minulý týden představil na druhém letošním turnaji ATP, který se konal v Bělehradě. Dosáhl přitom překvapivého výsledku. Z kvalifikace se mu podařilo postoupit až do prvního finále na okruhu ATP. Jaké má z turnaje pocity nám sdělil v rozhovoru pro Tiebreak Tennis.

Do Bělehradu přijel Alex Molčan jako 255. hráč světa, plnil roli osmého nasazeného v kvalifikaci. Do hlavní soutěže se dostal bez ztráty setu a v přesvědčivých výsledcích pokračoval i nadále. V prvním kole vyhrál svůj první zápas na okruhu ATP proti Srbovi Medjedovicovi. Díky této výhře si zajistil start v letošní wimbledonské kvalifikaci. Následně si bez ztráty jediné hry poradil s Krstinem. Ve čtvrtfinále opět navázal na předchozí zápasy a deklasoval Verdasca. Semifinále odehrál proti Delbonisovi. Zvítězil po dlouhé třísetové bitvě a získal první skalp hráče TOP 100 a postoupil do prvního finále na okruhu ATP. V něm sice prohrál ve dvou setech s Novakem Djokovicem, ale za svůj výkon se rozhodne nemusí stydět. Finálová účast jej na žebříčku poprvé posunula do TOP 200 (na 181. pozici).

Zdravím Alexi, nejprve bych Vám chtěl pogratulovat ke skvělému týdnu v Bělehradu. Jak hodnotíte svůj výkon na tomto turnaji?

Ďakujem pekně. Výkon na tomto turnaji se vlastně od prvého kola zlepšoval. Cítil som sa na kurtu velmi dobre už od prvého kola kvalifikácie a zužitkoval som to ve svůj prospech.

Musel jste projít dvoukolovou kvalifikací, jak moc pro Vás byla náročná?

Ano kvalifikácia bola dvoukolová. Prvý zápas nebol náročný fyzicky ani psychicky a druhý zápas byl trochu ťažší. Tam som mal set hore a 5:3 ve druhém. V tiebreaku som nevyužil matchbally, súper mal setbally, ale nakoniec som vyhrál 10:8. Takže som za z toho velmi těšil samozrejme.

Před zápasom s Verdascom som nemel velká očekávanie. Po tom čtvrtfinálovom zápase som vedel, že som sa dostal na Wimbledon, tak potom sem bol vysloveně uvolněný. Nevnímal som žádný tlak. Samozrejme vedel som, že Verdasco je velmi kvalitný hráč, hoci už je starší. Stále to ale je nebezpečný hráč, ktorého som sledoval. Bola to pre mňa skvelá zkúsenost. Ten výsledok bol prekvapivý i pre mňa, ale znova som pokračoval ve výkonech z předchozích zápasů, bol som bezchybný a dokázal som to udržet celý zápas.

V semifinále jste se dočkal první výhry nad hráčem první stovky a dostal jste se do prvního finále na okruhu ATP. Jaké Vám v hlavě probíhali pocity?

To semifinále bolo velmi náročné, protože Delbonis má momentálne možno najlepšiu formu. Na antuce porazil dobré hráče. Do zápasu som šel s tým, že idem vyhrať. Mal som prirozený rešpekt z něho, lebo vedel som, že hraje dobre, ale nevzdával som sa ani když jsem prohrával s breakom v druhom a lebo ve treťom sete tak som sa nikdy nevzdával. Vedel som, že se to može zmenit každou loptou. Nemal až takový servis, kde by som si povedal “Sakra, ide servírovat, nemám šancu.” Takže oplatilo sa bojovat samozrejme a pocity boly doslova úžasné, že som došel do prvního ATP finále. To bylo niečo, na co snad nikdy nezabudnem.

Jak jste reagoval když jste se dozvěděl, že budete ve svém prvním finále hrát proti Novaku Djokovicovi?
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Štítky
Google translate
usercalendar-full