Barbora Krejčíková: Mám radost za zapsání do historie

Česká tenistka Barbora Krejčíková již podruhé souhlasila s tím, že s námi udělá rozhovor. V tom minulém jsme rozebírali konec sezony a očekávání do té nové. Tentokrát jsme se zaměřili na velmi dobré výsledky z Australian Open. Bára získala již potřetí v řadě trofej pro vítězku v turnaji smíšených párů, ale také odehrála finálový zápas ve čtyřhře s Kateřinou Siniakovou.

Dobrý den, Báro, nejdříve bych Vám chtěl pogratulovat k velkým úspěchům na Australian Open.

Dobrý den, děkuji mockrát.

Jak se teď máte?

Mám se dobře. Jsem v Dauhá a připravuji se na další turnaj.

Považujete už teď tuto sezónu za nadprůměrnou?

Tak sezóna pořádně ještě nezačala, tak se těžko odpovídá. Já doufám, že další dobré momenty a výsledky na mě ještě čekají.

Napadá Vás něco, co by Vám ji ještě dokázalo zkazit?

Zhoršení pandemie, zrušení všech turnajů, zákaz cestování, těžký průběh nemoci… Těch možností je celkem dost.

Dokázala jste potřetí v řadě vyhrát turnaj smíšené čtyřhry. Vyhovuje Vám více hra po boku muže než po boku ženy?

Mám hlavně obrovskou radost, že jsem se zapsala do historie. Jinak je mi to jedno, obě kategorie hraji, protože mě baví a získávám nové zkušenosti, které můžu využít zase dál.

Na tiskové konferenci jste řekla, že jste ráda, že s Vámi chtějí muži hrát. Dostala jste více nabídek? Případně jaká slavná jména Vás oslovila?

Spíš to bylo myšleno tak, že jsem ráda, že se mnou hrál Rajeev a Nikola a pomohli mi k takovému úspěchu. Samozřejmě je příjemné, když vyhrajete nad chlapem výměnu a přijde parťák a pochválí vás. To pak to sebevědomí na další bod hodně rychle naroste.

Velmi dobře jste si vedly i s Kateřinou Siniakovou. Udělaly byste něco jinak, abyste uspěly i v tom ženském finále?

Za mě je finále úspěch. Posledních pár grandslamů jsme skončily v semifinále, takže jsme se zase posunuly o krok dál. Finále bylo těžké. Soupeřky dobře podávaly a returnovaly. Chybělo nám toho víc, ale přijdou další zápasy a snad i další finále, která se nám podaří líp. Pro mě jsou takové zápasy motivací ještě víc a soustavněji makat a zlepšovat se. Byla by nuda pořád vše vyhrávat.

Ve dvouhře Vás po vítězství nad Číňankou Zheng vyřadila Ruska Alexandrova. Berete porážku ve druhém kole jako neúspěch?

Singl je další obrovský úspěch. Pro někoho je to možná málo, ale já jsem ráda za každé kolo a výhru. Je to pár měsíců, co jsem v nejlepší stovce hráček. Před rokem jsem musela projít „kvaldou“ a teď jsem byla přímo v hlavní soutěži. V prvním kole jsem hrála s výše postavenou, nepříjemnou soupeřkou, a ještě jsem v zápase kvůli vedru málem zkolabovala. Naštěstí jsem to ale dokázala vybojovat. Loni jsem ve druhém kole schytala docela debakl. Letos jsem se stejnou hráčkou ve druhém kole hrála dost vyrovnaný zápas, a to ještě po čtrnáctidenní tvrdé karanténě, během níž jsem směla být pouze na pokoji. Na přípravném turnaji jsem dokázala porazit hráčku z elitní dvacítky a s pozdější finalistkou Australian Open jsem také hrála velmi vyrovnaně. Samé progresivní výsledky.

Mnoho hráčů by do Austrálie za stejných podmínek nejelo. Měnila byste i Vy?

Já jsem nad tím hodně přemýšlela a já bych letěla i kdybych věděla, že bude muset být povinná denní tvrdá karanténa. Vzpomínám si, jak jsem byla loni smutná, když jsem viděla holky, jak hrají zápasy v New Yorku a já jsem seděla doma a mohla jen trénovat.

Velkým překvapením bylo, když se v průběhu turnaje nejprve snížil a poté opět zvýšil počet diváků. Očekávala jste to?

Neočekávala jsem to, ale situace se v Austrálii měnila ze dne na den. Jsem ráda, že se podařilo turnaj dohrát a že vše tak dobře dopadlo.

Z Austrálie jste odletěla až několik dní po konci Australian Open. Bylo to tak předem naplánováno?

Ne, nebylo. Měla jsem hrát turnaj v Adelaide, ale ten jsem nestihla kvůli mixu. V Melbourne jsem měla ubytování jen do středy druhého týdne, ale jak se nám dařilo, tak jsem musela každý den ubytování prodlužovat. Po vítězství mixu a jsem si v neděli udělala den volna, byla jsem zafandit Rajeevovi ve finále deblu a pak jsem se byla podívat živě na finále mezi Djokovičem a Medveděvem. Jelikož z Austrálie moc letů nelítá, tak tolik moc možností na dřívější odlet nebylo. V pondělí večer jsem přeletěla do Dauhá, udělala si testy a od středy pomalu začínám na kurtu, protože už v sobotu (27.2. – pozn. autora) budu hrát kvalifikaci.

Nyní jste už v Dauhá, což pro Vás znamená posun v čase o dalších osm hodin. Už jste si za ty roky zvykla na časté časové změny?

Zatím jsem si nezvykla. Chodím brzy spát i brzy ráno vstávám. K tomu navíc chodím spát i mezi tréninky. Zatím si ale myslím, že to zvládám dobře.

Plánujete teď nějakou dovolenou, nebo stále doháníte koronavirovou pauzu a soustředíte se především na turnaje?

Plánuji hrát turnaje. Měla jsem dovolenou před přípravou a vlastně trochu i během přípravy, protože jsem ji dělala v teple. Já jsem určitě spíš zápasový typ, tak jsem ráda, když se hrají turnaje a něco se děje.

Na kterých následujících turnajích Vás budeme moci vidět?

Chtěla bych hrát na turnajích v Dauhá, Dubaji a Miami.

Jsem moc rád, že jste si na rozhovor udělala čas a ještě jednou blahopřeji k titulu.

Děkuji mockrát.

S Barborou Krejčíkovou jsme měli možnost udělat rozhovor již v prosinci. Pokud si ho chcete přečíst, tak ho najdete zde.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full