Clervie Ngounoue: Dostávat rady od Patricka Mouratogloua je pro mě speciální

Zdroj fotky: Getty Images

Clervie Ngounoue je americká tenistka, která mezi juniorkami dosáhla na 7. místo světového žebříčku. Minulý rok ve čtyřhře vyhrála Australian Open a debutovala na US Open. Také spolupracuje s legendárním koučem Patrickem Mouratoglouem. O tom všem jsme si s Clervie popovídali v novém rozhovoru.

Ahoj Clervie, ze všeho nejdřív děkuji za poskytnutí rozhovoru. Chtěl bych se zeptat, kdy jsi začala hrát tenis? 

Tomuto sportu jsem se začala věnovat když mi byly tři roky. Tenis mi poprvé ukázal můj táta, který je bývalý tenisový trenér. Často jsem se také chodila dívat na tréninky mé starší sestry Malkie.

Pojďme si popovídat o juniorské kariéře. Minulý rok sis zahrála na dvou grandslamech a zaznamenala své maximum. Na US Open jsi postoupila do čtvrtfinále. Co bys řekla o tomto turnaji a výsledku? 

S úrovní své hry jsem byla spokojená po celou dobu turnaje. Všímala jsem si progresu, který jsem udělala od doby, co pracuji s Jermaine. Samozřejmě jsem přišla vyhrát celý turnaj, ale Lucie Havlíčková hrála o dost lépe. Odehrála tam skvělý turnaj.

Po tvém vítězství na turnaji v mexické Meridě jsi se stala 7. hráčkou světa. Když jsi končila juniorskou část své kariéry, byla jsi s tímto postavením spokojená? 

Za posun do první světové desítky a posun ve své hře jsem moc ráda. Každopádně to je jen jeden z mnoha malých kroků v mé kariéře.

V lednu jsi odehrála čtyřhru na Australian Open. Společně s Dianou Schnaider jste turnaj opanovaly. Jaké to je vyhrát svůj první grandslam?  

Hrát s Dianou byla určitě skvělá zkušenost. Zisk prvního grandslamu bude mít navždy v mém srdci speciální místo. Jsem ráda, že jsem tenhle suvenýr z Austrálie získala právě s ní. Doufám, že tohle byl první z mnoha dalších.

Diana letos zaznamenala dobré výsledky. Posunula se do TOP 100 a v Charlestonu porazila Kudermetovou, a poprvé tak porazila hráčku z TOP 20. Jste spolu stále v kontaktu? 

Samozřejmě, že ano. Diana je moje velmi dobrá kamarádka. Jsem moc ráda, že se jí daří a ona to moc dobře ví.

Minulý rok jsi na US Open obdržela divokou kartu do hlavní soutěže ženské dvouhry s Reese Brentmeier. Společně jste postoupily do druhého kola. Co bylo pro vás jako debutantky v tomto zápasu nejdůležitější? 

Jsem strašně vděčná, že jsme od USTA dostaly tuto šanci. Zároveň jsem byla ráda, že jsem si tam zahrála právě s Reese. V minulosti jsme se již společně účastnily akce WTA Future Stars v Šen-čenu. Bylo skvělé získat nové zkušenosti na takovém turnaji.

Po vítězství v prvním kole jste ve třech setech prohrály s desátým nasazeným párem Melichar/Perez. I když jste prohrály, byly jste spokojené se svým výkonem?  

V tom zápase jsme měly několik šancí i díky zisku prvního setu. Oběma nám to hodně otevřelo oči, když jsme byly tak blízko k výhře nad takto silným párem.

Momentálně trénuješ v Akademii Patricka Mouratogloua. Kdy jsi se s ním potkala poprvé a jak ses stala součástí akademie? 

S Patrickem jsem se potkala poprvé v roce 2017 během turnaje Ten Pro, který stále pořádá. Tehdy mi bylo jedenáct let. Poté nás Patrick pozval do své Akademie. S rodiči jsme věřili, že mi tato návštěva pomůže v rozvoji hry i kariéry.

Byl trenérem Sereny Williams, Stefanose Tsitsipase nebo Holgera Runeho. Co je na něm tak speciálního? Pracuješ s Patrickem ráda? 

Myslím, že několikaletá práce se Serenou mu přinesla uznání od druhých. Je to pro mě velmi speciální, že od něj dostávám rady.

Jaké jsou tvé cíle pro letošní sezónu? Minulý rok sis v Austinu zahrála své první ITF finále. Je dalším krokem zisk titulu? 

Samozřejmě, určitě je. Bude to ale jen jeden z dalších kroků na mé cestě. Mým cílem pro tento rok je tvrdě pracovat a zlepšovat svou hru. S Jermaine budeme pokračovat v tom, co jsme začaly a chtěla bych se rychle posouvat v žebříčku.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full