Dalibor Svrčina: Není jednoduché vrátit se po pauze

Zdroj fotky: Denisa Soukupová

Dalibor Svrčina musel minulou sezónu nečekaně předčasně ukončit. Na jeho posledním turnaji v Antalyi jej začaly trápit problémy se srdcem. Po podstoupení několika vyšetření se nyní v únoru vrátil na kurty. V Portugalsku sice nezačal vítězně, ale poté si stihnul zahrát dvě finále turnajů ITF. Na tom posledním v Rovinji sice v boji o titul prohrál, ale zároveň si došel pro titul ve čtyřhře. O pocitech z tohoto turnaje a o zdravotních problémech jsme si s Daliborem popovídali v novém rozhovoru.

Ahoj Dalibore, gratuluji k úspěšnému týdnu v Rovinji. Jak jsi se svým výkonem na turnaji spokojený?

Díky. Jsem docela spokojený. Celý turnaj jsem hrál celkem dobře. Byly tam těžké podmínky, ale vypořádal jsem se s nimi bez problému.

Hned v úvodu turnaje jsi se utkal s Petrosem Tsitsipasem. Mělo na tebe vliv, že proti tobě na kurtu stojí bratr světové pětky?

Nemělo to vliv. Přece jenom je žebříčkově asi 800 míst za bráchou.

Ve skvělém tenise jsi pokračoval i ve druhém kole, kde jsi s Kristijanem Juhasem neztratil ani jednu hru. Jak se po takové výhře cítíš?

Vyhrát dvakrát 6:0 je určitě dobré na sebevědomí. Také jsem byl rád, že jsem byl schopný každý gem odehrát koncentrovaně.

První set jsi ztratil až v semifinále se sedmým nasazeným Erginem Kirkinem. Jak jsi postup do finále prožíval?

Zapas s Kirkinem byl náročný. Po prvním setu se rozehrál a pak to byl boj. Měl jsem radost, že jsem postoupil do finále.

Ve finále turnaje jsi teda bohužel jasně prohrál. V čem jsi viděl největší rozdíl a co jsi mohl popřípadě udělat jinak?

Soupeř ve finále hrál výborně. Nic mi nedal zadarmo. Hrál trpělivě, nedělal žádné chyby a když jsem mu dal šanci, uměl si dojít pro bod. Nenašel jsem žádný recept. Myslím, že jsem s ním mohl hrát trpělivěji a nechodit do toho pořád jako blázen.

Na turnaji ses zúčastnil také čtyřhry po boku Davida Pichlera. Byli jste domluvení již dříve, nebo až z Chorvatska?

Už jsme se domluvili před turnajem. David mě oslovil.

S jakým cílem jste do turnaje vstupovali?

Žádný konkrétní cíl jsme si nedávali, ale určitě jsme chtěli dojít co nejdál.

Jako třetí nasazení jste nakonec získali titul. Ve finále jste vyhráli ve třech setech. Byl to pro vás nejtěžší zápas na turnaji?

Asi jo. Ve finále kluci v prvním setu hráli výborně. Nevěřil jsem, že to otočíme, ale pak jsme se zlepšili a oni zároveň o level zhoršili.

Na konci minulého roku ses na sociálních sítích svěřil s tím, že tě trápí srdeční tachykardie. Mohl bys trochu vysvětlit, o co přesně se jedná?

Jedná se o zrychlený srdeční tep. Vždycky při fyzické aktivitě se mi to párkrát do roka stane při nějakém blbém pohybu. Na nějakých zhruba pět minut se mi rozbuší srdce jako o závod. Je to nepříjemný pocit.

Sezónu jsi kvůli těmto problémům musel předčasně ukončit. Podstoupil jsi poté nějakou léčbu? 

Léčbu jsem nepodstoupil. Spíš jen všechna různá vyšetření, aby se vyloučilo, že to není život ohrožující.

Na kurty ses vrátil v únoru v Portugalsku. Jaké to pro Tebe bylo?

Vždycky po tak dlouhé pauze není jednoduché hrát první zapas. Je vždy nejtěžší a trvá nějaký čas, než se do toho člověk zase dostane.

V Chorvatsku budeš hrát i tento týden na challengeru v Zadaru. Jaké máš plány po tomto turnaji?

Odehraji turnaj v Zadaru a pak se přesouvám na dva challengery do portugalského Oeiras. Potom nejspíš challenger v Madridu a pak tři challengery v Česku.

Děkuji za rozhovor a přeju hodně štěstí.

Taky děkuji.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full