Dominika Šalková: Titul mi dodal sebevědomí, už se těším na Roland Garros

Zdroj fotky: ČTK

Sedmnáctiletá Dominika Šalková si minulý týden zahrála na turnaji ITF v Osijeku s dotací 25 000 USD. Z kvalifikace si překvapivě dokázala dojít až pro trofej. První titul mezi dospělými ji navíc poprvé v kariéře posune do TOP 500. O tomto turnaji jsme si s Dominikou popovídali v novém rozhovoru.

Ahoj Dominiko, gratuluji k Tvému prvnímu titulu z ITF. Očekávala jsi takový výsledek po příjezdu do Osijeku?

Moc děkuji. Samozřejmě jsem úplně nečekala, že se mi podaří tento turnaj vyhrát. Jela jsem tam ale s tím, že chci bojovat a vyhrát každý zápas. Za vítězství na turnaji jsem moc ráda. Určitě mi to dodá víc sebevědomí do dalších zápasů.

Do hlavní soutěže ses dostala po úspěšném zvládnutí kvalifikace. Jak náročná byla?

Já jsem v kvalifikaci naštěstí hrála jen dvě kola, protože jsem byla nasazená. První zápas jsem hrála se Slovenkou Svatíkovou. S ní jsem hrála už předtím v kvalifikaci na Štvanici. Věděla jsem, co čekat a nakonec jsem to zvládla poměrně hladce. Pak finále kvalifikace jsem hrála proti své kamarádce Julii Štruplové. Byl to určitě těžší zápas, který se mi naštěstí povedlo vyhrát. Kvalifikace tedy byla náročná. Každý zápas je těžký, takže jsem moc ráda, že jsem oba kvalifikační zvládla.

V prvním kole jsi prohrála hned první set. Co Ti pomohlo k tomu abys zápas otočila?

Ten první set jsem ztratila 4-6. Vedla jsem v něm 4-2. Toto vedení jsem bohužel nedokázala udržet. V dalším setu jsem se zkoncentrovala a začala si víc věřit. Soupeřka pak už neměla šanci. Bylo to celkem hladké 6-0, 6-2. Prostě jsem se dostala do své hry a nakonec se to povedlo otočit.

I v dalších zápasech jsi předváděla skvělý tenis. Myslíš, že Ti k takovým výsledkům dodala sebevědomí právě otočka v prvním kole?

Určitě mi to sebevědomí dodalo. V dalších kolech jsem předváděla nejlepší tenis. Na kurtech jsem se cítila hodně dobře a v druhém kole neměla soupeřka vůbec šanci. To bylo 6-0, 5-0, pak tedy 5-3, ale zvládla jsem tu koncovku. Další kola byla také těžká, ale i ty jsem vyhrála. Cítila jsem se na kurtu sebevědomě. Každý den jsem se těšila na další zápas, protože jsem věděla, že mi to tam jde.

V semifinále jsi porazila sedmou nasazenou Tenu Lukas. Jak cenná výhra to pro Tebe byla a jaký pocit jsi měla po postupu do finále?

Určitě to byla cenná výhra. Porazila jsem hráčku TOP 300. Hrála dobře a byla nepříjemná. Já jsem si ale věřila, že ji mohu porazit. Předváděla jsem solidní výkon. Ona mě moc nestíhala a dělala kvůli tomu nějaké chyby. Bylo to těsně 6-4, 6-4. Vždy jsem jí za stavu 5-4 sebrala podání. Ten pocit po postupu do finále byl suprový. Byla jsem ráda, že můžu zabojovat o svůj první titul.

Ve finále jsi vyhrála jasně ve dvou setech a získala tak první titul z okruhu ITF. Byla jsi překvapená a spokojená s tím, jak jsi ve finále hrála?

Finále jsem hrála proti Ružič. Už jsem s ní hrála minulý rok na Summer Cupu. Věděla jsem, do čeho jdu. Určitě jsem tam šla sebevědomá a že budu bojovat do posledního balónu, abych získala ten titul. Nakonec to vyšlo a dopadlo to poměrně hladce 6-1, 6-2. Ona dělala celkem chyby a já si naopak držela servis a nedala jí šanci. Držela jsem si svůj standart. Jsem ráda, že jsem to zvládla takto hladce.

Díky této trofeji se posuneš zhruba ke 450. místu na žebříčku WTA. Jsi ráda za takto velký posun?

Za takový posun v žebříčku jsem určitě strašně ráda. Budu na dalších turnajích bojovat víc a víc, abych se na žebříčku posunula co nejvýš. Tento turnaj mi dodá sebevědomí do dalších zápasů.

Nyní tě čeká juniorské Roland Garros. Stanovila sis pro tento turnaj nějaké cíle?

Samozřejmě by mi nevadilo vyhrát i Roland Garros (smích). Jedu tam s tím, že budu hrát zápas po zápase. Doufám, že mi to tam půjde a budu schopná předvést dobrý výkon. Už se na tento turnaj moc těším.

V čem myslíš, že bude Roland Garros odlišné od Australian Open, kdybychom tedy nepočítali povrch?

Rozdíl bude určitě v podmínkách. V Austrálii jsou velká vedra, na které nejsme zvyklí. Naopak v Paříži to asi nebude nijak extrémní. Myslím, že to bude podobné jako u nás v Česku. Každý turnaj je také něčím výjimečný a každý grandslam je jiný. Těším se na to, jak to tam bude vypadat a jak to bude probíhat oproti Austrálii.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený TK Sparta Praha (@spartatenis)

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full