Jiří Lehečka: Příští rok je cíl TOP 100

Zdroj fotky: Czech Open

Jiří Lehečka vyhrál minulý týden svůj druhý challenger. Po titulu v Tampere přidal další, tentokrát v rumunské Bukurešti, kde porazil například Stefana Travagliu, hráče TOP 100 světového žebříčku. Tento týden hraje turnaj v Sibiu a znovu bude kandidátem na dobré umístění. V rozhovoru nám Jirka přiblížil jednotlivé zápasy a také pověděl, jaké má cíle pro příští rok.

Ahoj Jirko, děkujeme, že jsi přijal pozvání k rozhovoru a především gratulujeme k zisku titulu.

Ahoj, moc děkuji za gratulaci.

S čím jsi do turnaje po předešlých nezdarech šel? Měl jsi nějak v hlavě například prohru s Majchrzakem či De Jongem?

S čím jsem do turnaje šel? No tak šel jsem samozřejmě s tím, že chci hrát kolo po kole a chci předvádět svůj nejlepší tenis. Věděl jsem, že když toto bude fungovat, tak výsledek přijde a on přišel. Hrál jsem dobře, sedlo mi to.

Nějaké ty prohrané zápasy z předchozích týdnů jsem v hlavě neměl. Myslím si, že nejsem jediný, komu se něco takového stalo, že se prostě prohrajou jeden, dva zápasy, ale to prostě k tomu tenisu patří. Stejně jak jsou výhry, tak jsou i prohry a s tím se musíme umět vypořádat.

Až do čtvrtfinále jsi měl velice příznivý los, zápasy jsi zvládl výsledkově bez problémů. Bylo to tak i herně?

Ano, je pravdou, že ze začátku turnaje v Bukurešti jsem měl příznivější los. Je ale pravdou, že na této úrovni není nikdo, kdo by se dal považovat za lehkého protivníka, ale příznivější losy to byly. Snažil jsem se předvést své maximum, to se mi povedlo, soupeře jsem přejel a jsem rád, že jsem na to dokázal navázat i proti těžším hráčům.

V semifinále tě čekal hráč TOP 100 Stefano Travaglia. Byl tento zápas pro tebe něčím jiný? Byla znát kvalita soupeře, který objíždí hlavně turnaje ATP?

Ano, hrál jsem proti Travagliovi. Je to kvalitní hráč, je ve stovce, takže ano, byl to nepříjemný zápas. Určitě nějaké kvality hráče z TOP 100 tam měl. Hraje to co má hlavně v těch důležitých momentech, nedělá chyby. Prostě jsem si pro to musel jít. Míče jsem uhrál, když já jsem zahrál dobře. Důležité bylo, že jsem mu nedal moc chyb zadarmo. Kvalita soupeře byla znát. Hrál dobrý tenis a o to cennější pro mě ta výhra je.

Ve finále tě poté čekalo derby proti Filipu Horanskému, který rozhodně na turnaji překvapil. Jaký byl on soupeř do finále a s jakou taktikou jsi do tohoto zápasu šel?

Filip Horanský do finále došel po velice slušných výsledcích v předchozích kolech, kde hrál velice dobrý tenis. Ve finále už není žádný soupeř jednoduchý a může se tam stát cokoliv. Já jsem šel s taktikou hrát svůj tenis, svoji hru, navázat na ostatní výsledky a na ostatní zápasy z předchozích dnů. To se mi povedlo. Začal jsem hned dobře a poté jsem již v průběhu zápasu diktoval tempo hry jenom já.

https://twitter.com/ATPChallenger/status/1442170069287641088
Jaký zápas byl pro tebe na turnaji nejtěžší?

Jaký zápas byl pro mě nejtěžší? Těžko se to říká. Samozřejmě každý zápas je trochu jiný, každý zápas je v něčem svůj, ale kdybych musel vypíchnout jeden zápas, tak bych vypíchl semifinále proti Travagliovi, i když ani finále nebylo jednoduché i přes jednoznačný výsledek. Ale jak říkám, semifinále a finále stoprocentně nejtěžší zápasy.

Posunul ses na své žebříčkové maximum. Jaký je to pocit být na 177. místě na světě. Pomalu se přibližuješ první stovce, je to cíl pro další sezónu?

Ano, tak vylepšil jsem si svoje kariérní maximum. Povedlo se mi nějakým způsobem obhájit body z loňska, takže jsem za to rád. Určitě se ale budeme posouvat co nejvíce to jde. 177. místo je hezký, ale určitě to není náš cíl. Naše cíle jsou někde jinde a určitě pro konec tohoto roku a pro příští rok jsou cíle dostat se do Top 100 nebo alespoň se jí co nejvíce přiblížit.

Zítra tě čeká zápas na dalším turnaji v Rumunsku. Půjdeš turnaj znovu vyhrát?

Samozřejmě, dneska (28. 9. 2021) se mi povedlo vyhrát první kolo v Sibiu proti Filipovi Jianovi. Už jsme spolu hráli tento rok po čtvrté, takže jsme oba dva věděli, co od sebe máme očekávat. Zápas jsem začal velice slušně. Vedl jsem rychle 4:1. Poté se to ale zkomplikovalo. On hrál dobře, já jsem udělal pár chyb. První set šel do tiebreaku, který jsem vyhrál a druhý set jsem již měl pod kontrolou. Takže ano, budu se snažit zase předvést co nejlepší tenis a co nejlepší výsledek. Půjdu kolo od kola, soustředěně co nejdále.

Co máš naplánované do konce sezóny? Bude tam možnost například kvalifikace na turnaj ATP?

Do konce sezóny mám v plánu určitě pár turnajů ještě objet, to je jasné. Po tomto turnaji v Sibiu bych ještě rád zamířil do Barcelony, ale uvidíme, jak všechno půjde a jestli na tom budu zdravotně v pořádku.

Samozřejmě, kdybych se dostal do nějaké kvalifikace na nějaký ATP turnaj, tak by to bylo fajn, bylo by to super. Určitě bych se toho snažil využít na maximum, ale uvidíme. Karty jsou velice nepříznivé pro tento plán. Ale jak říkám, je potřeba to sledovat. Uvidíme, snad tam stihneme udělat i nějakou přípravu a nějaký lehký odpočinek po sezóně.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí.

Děkuji za rozhovor a pěkný den.

Banner web_karta
 
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full