Juan Manuel Cerundolo: Do konce roku chci být mezi 100 nejlepšími

Zdroj fotky: ATP

Juan Manuel Cerundolo je mladý nadějný tenista z Argentiny. Ve svých pouhých 19 letech se nachází už na 135. místě světového žebříčku, a dokonce si připsal dva tituly na okruhu ATP. Ten první při premiéře v kategorii ATP 250 na turnaji v Córdobě, ten druhý na challengeru v Římě. Nejen o těchto turnajích se rozpovídal během našeho rozhovoru.

Ahoj, nejdříve bychom ti chtěli poděkovat, že jsi přijal pozvání na rozhovor, velice si toho vážíme.

Já děkuji vám, je mi ctí.

Juane, mohl by ses na úvod fanouškům jak z České republiky, tak z celého světa, představit?

Jmenuji se Juan Manuel Cerundolo. Je mi 19 let a jsem 135. v žebříčku ATP. Jsem levák a hraji obouručný bekhend.

Proč zrovna tenis a kdo tě k němu přivedl? Byl to pro tebe odmalička sport číslo jedna?

Začal jsem hrát tenis ve třech letech, protože moji rodiče byli trenéři a měli akademii, a také můj bratr ho hrál. Věnoval jsem se spoustě sportů, třeba fotbalu nebo ragby, ale tenis byl číslo jedna a vždy jsem mu dával přednost.

Věřil jsi hned od začátku, že z tebe jednou bude profesionální hráč? A co vše jsi tomu musel obětovat?

Nikdy jsem to nevěděl. Chtěl jsem být profesionální tenista, ale vždy jsem o tom pouze snil a bojoval za to.

Chtěl jsem být a musím být hodně daleko od své rodiny, přátel, mého města. Žít v Argentině je těžké, protože všechny země (Argentina se územně čelí na země, obdoba krajů v ČR, pozn. red.) jsou od sebe daleko a musíte hodně cestovat.

Jaké panují v Argentině podmínky pro tenisty? Musíme zmínit, že z Argentiny jsou další známí tenisté Diego Schwartzman a Juan Martín Del Potro. Byl jeden z těchto tenistů tvým vzorem a znáš se s někým z nich osobně?

Tenisové podmínky v Argentině jsou dobré, protože je zde mnoho skvělých hráčů a trenérů, a máte tak kvalitní konkurenci. Problémem je, že je pro nás vše drahé a je těžší cestovat.

Oba jsou úžasní hráči a sleduji je. Osobně znám pouze Diega Schwartzmana, který mi občas radí. Za to jsem rád. Je určitě dobrým vzorem.

Všiml jsem si, že po celý rok hraješ na antuce. Je to povrch, na který se během své kariéry budeš specializovat?

Ano, antuka je povrch, který mám nejraději a kterému dávám přednost, protože jsem se odmalička učil hrát na ní. Když jsem byl dítě, nikdy jsem nehrál na tvrdých kurtech.

V roce 2019 jsi odehrál neskutečné množství zápasů, bylo jich přes 70. To muselo být náročné zvládnout to fyzicky. 

Hrát hodně zápasů je těžké, jste unavení a musíte být fyzicky připraveni. Pokud nejste, můžete se lehce zranit.

Loni jsi se začal pomalu přesouvat z juniorského tenisu do dospělého. Byl to pro tebe velký skok?

Největší změna, kterou musíte udělat při přechodu od juniorů k profesionálům, je vylepšit svůj fyzický a duševní stav. V tom jsou dospělí lepší a mnohem vyspělejší. Myslím si, že tenisová úroveň je u juniorů dobrá, ale jejich fyzička se od té profesionální podstatně liší.

Tvůj zatím největší úspěch přišel začátkem tohoto roku na ATP 250 "doma" v Córdobě. Byl to pro tebe vůbec první start na turnaji kategorie ATP a hned z toho byl titul.
 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Juan Manuel Cerúndolo (@juanmacerundolo)

No, Córdoba byla neuvěřitelná. Šel jsem na turnaj s tím, že je to můj první z kategorie ATP a zkusím vyhrát jeden nebo dva zápasy, no a najednou jsem vyhrál celý turnaj. Vítězstvím jsem se toho hodně naučil a cítil jsem se šťastný. Byla to opravdu výjimečná zkušenost.

Dále jsi vyhrál challenger v Římě. Bylo to určitým povzbuzením dál na sobě pracovat?

Ano, vyhrát challenger v Římě bylo motivací pokračovat v dosavadní práci a zlepšovat svůj tenis a své umístění. Vítězím čím dál častěji v těžkých zápasech.

Zúčastnil jsi se také challengeru v Prostějově. Bohužel jsi skrečoval svůj první zápas, co se stalo?

Moc se mi v Prostějově líbilo. Česko je fascinující země a turnaj byl velmi pěkný. Bohužel jsem se zranil a kvůli problémům s nohou jsem nemohl hrát. Doufám, že příští rok to napravím.

Momentálně jsi na svém karierním maximu (135. místo na žebříčku ATP). Jak jsi spokojen s výkony v této sezóně, a je naopak něco, co bys udělal jinak?

Jsem se svým momentálním umístěním velmi spokojen, ale mířím mezi 100 nejlepších. Pokud bych mohl udělat něco jinak, zkusil bych získat na ATP více divokých karet, abych měl šanci získat více bodů.

Jaké plány na tuto sezónu ti ještě zbývají?

Skončit v top 100.

Velice ti děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů ve tvé kariéře.

Já také velice děkuji.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full