Karolína Muchová je naše přední tenistka a my jsme jí pro vás před odletem na kanadskou šňůru, tak trochu vyzpovídali. Kde bude hrát? Zda nastoupí do čtyřhry? Jak naložila s volným časem před odletem? Tohle všechno se dozvíte v našem článku.
Aktuální 23. hráčka na žebříčku WTA a rodačka z Olomouce Karolína Muchová nám poskytla rozhovor před odjezdem na betonovou, americkou šňůru. První zastávkou bude kanadský Montreal a následovat bude americké Cincinnati. Co dělala Karolína Muchová po Wimbledonu? Jak trávila volný čas? To se dozvíte v rozhovoru níže.
Na úvod prozradím, jak vlastně takový rozhovor probíhá. Samozřejmě, ideální je osobní setkání, ale v době pandemie a nabitého programu, je těžké něco takového realizovat. Proto se často rozhovory realizují skrze mailovou korespondenci nebo za použití hlasových zpráv. Druhá varianta je lepší a příjemnější, protože dotazovaný obvykle neodpovídá stručně a redaktor může vytáhnout to podstatné, pokud je odpověď příliš dlouhá. To jen v krátkosti pro vaši představu.
Příprava probíhala v Praze. Začala jsem s Michalem (fyzioterapeut Michal Novotný), protože mě po Wimbledonu sužoval natažený sval. Pokračovala jsem s kondiční přípravou, se kterou mi pomohl také Michal. Potom přijel na 14 dní David (trenér David Kotyza). S ním jsem se týden věnovala technické stránce mé hry. Další část byla více praktická a zaměřená na fyzičku. Při pilování techniky jsme se zaměřili na mé nedostatky. Ty nejsou třeba na kurtu úplně pro běžného diváka vidět, ale David ze svých různých analýz a statistik vytáhnul, na čem můžeme zapracovat (smích).
Kromě toho jsme pokračovali v tom, co chceme zlepšovat dlouhodobě. Navázali jsme na to, co jsme si vytyčili před začátkem sezóny. Tohle bylo vlastně prvních 14 dní, kdy jsem naplno trénovala a mohla i kvalitně servírovat. Takže teď mám za sebou dva týdny kvalitní přípravy.
Mmm, betonový turnaj v oblibě? Já mám vždycky oblíbené turnaje, kde se mi daří, ale tak to má asi každý. Teď budu hrát na turnaji v Montrealu, potom v Cincinnati. Tyto turnaje budu hrát poprvé. Na konci roku máme Indian Wells, což je takový pátý grandslam, je to krásný turnaj. Já jsem tam zatím taky ještě nikdy nehrála, takže pro mě je těžké říct, který mám v oblibě.
Neznám tak dobře prostředí těch turnajů, takže bych z nich nerada vybírala, možná za dva nebo tři roky budu mít jasnější představu. Nicméně, hrála sem dobře v Austrálii, tudíž bych mohla říct, že mám právě v oblibě Australian Open nebo US Open v New Yorku, kde se mi taky dařilo. Mám tam hezké vzpomínky a cítím se tam dobře, zkrátka takový dobrý vibe.
Pozn. redakce: Indian Wells se mnohdy označuje za pátý grandslam sezóny. Označení „vibe“ se často v dnešní době používá a překládá jako „dobrý pocit“, „pěkné vibrace“. Člověk tím chce zkrátka říct, že se tam cítí dobře a v pohodě.
To bych se vrátila k té předchozí otázce. Já jsem konkrétně na těchto amerických turnajích ještě nehrála, proto je těžké to porovnávat, ale je třeba říct, že i stejné turnaje nejsou každý rok úplně totožné. Třeba letos v Austrálii mi to přišlo o dost rychlejší než rok předtím. Taky záleží na samotných kurtech. Většinou stadiony, tedy ty větší kurty, na kterých se tolik netrénuje, jsou pomalejší než ty "venkovní" kurty, kde se hrají první kola. Každý kurt na turnaji je trošičku jiný, takže nejde obecně říct, kde je beton rychlejší a pomalejší, protože se to dost mění.
Pozn. redakce: Rychlost kurtu je ovlivněna také klimatem a aktuálním počasím. Pokud je horko, tak míče létají rychleji. Do jisté míry může rychlost míčů ovlivnit i nadmořská výška.
Aktuálně se zdravotně cítím nejlépe za celý rok. Mohla jsem trénovat servis a měla jsem kvalitní přípravu. V tréninku mě po zdravotní stránce nic závažného nelimitovalo, takže se cítím opravdu dobře.
Přemýšlela jsem o tom. V úvahu přicházel hned první turnaj, co mě čeká, tedy ten v Montrealu. Nehrála jsem docela dlouho žádné turnaje, tak bych se rozehrála před singlem, ale uvidím ještě, jak na tom budu. Kdyžtak bych se s někým zapsala až na místě, pokud bych se vůbec dostala do turnajového pavouka. Předem domluvená nejsem, ale občas to tak dělám, že se zapíšu až na místě. Možná to udělám i v Montrealu.
Pozn. redakce: Turnaj v Montrealu začíná 9. 8. 2021. Na tomto turnaji se představí v hlavní soutěži hned pět českých hráček. Karolína Muchová, Karolína Plíšková, Petra Kvitová a Markéta Vondroušová. Díky odhlášení Naomi Osaky se do hlavní soutěže dostane i Marie Bouzková.
Holkám jsem na dálku určitě fandila. Hrály docela brzo ráno, to jsem měla už první fázi tréninku, takže jsem se nestíhala koukat na všechno. Soustředila jsem se na přípravu a chtěla jsem využít volný čas na rodinu a přátele. Každopádně si myslím, že hrály úplně skvěle, jak holky v deblu (Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková), tak i Maky (Markéta Vondroušová).
Ano (smích). Mám nové kolo, je rychlé a moc mě to na něm baví. Jezdím na něm na tréninky, takže je to jedna z mých oblíbených volnočasových aktivit. A vyvedené hudební video? To asi musí posoudit ten, kdo na to kouká, jestli to bylo vyvedené. Každopádně to byla spíš taková sranda, ale hudba mě baví moc.
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Neplánuji nic. Chtěla bych se naučit hrát na další hudební nástroje, zlepšit se ve hře na kytaru a ve zpívání. Baví mě to.
Na každý turnaj nastupuji s tím, že ho chci vyhrát. Přípravné turnaje hraji, abych se dostatečně nachystala a připravila na cíl hlavní, a to je vyhrát US Open.
Závěrem bych možná sdělil své osobní dojmy z rozhovoru s Karolínou Muchovou, respektive z hlasových zpráv, co nám zaslala. Někdy je až možná škoda, že slovy nelze přímo vyjádřit, co daný člověk řekl, respektive jak to řekl, poněvadž jsem se nejednou při poslechu zasmál.
Karolína Muchová nám odpověděla na všechny naše otázky. I přes nabitý program se nám snažila poskytnout plnohodnotné odpovědi. Tímto bych chtěl poděkovat Karolíně Muchové, že nám poskytla rozhovor a riskovala pro nás (z taktických důvodů si tohle malé tajemství nechám pro sebe). Ta by na to asi reagovala oblíbenou frází "Tak určitě." Velké poděkování patří i Báře Štefkové, která nám s naší přední tenistkou rozhovor zprostředkovala. A mně nezbývá nic jiného než popřát jí štěstí na americkém tažení. Hodně štěstí, Kájo!