Makám na kondici a těším se zpět na kurty, prohlašuje Krejčíková a vyhlíží zápasy s novou světovou jedničkou

Zdroj fotky: Jimmie48

Současná světová čtyřka Barbora Krejčíková nyní zápasí trochu jinak, než jak jsme u ní zvyklí. Ne se soupeřkami na kurtu, ale se zraněním lokte, které ji postihlo začátkem března. My jsme Bářiny herní pauzy využili a položili jí pár otázek. Jak naše nejlepší tenistka tráví toto období a co říká na aktuální témata v ženském tenisu se dočtete v následujících řádcích.

Dobrý den, Báro. Nemohu začít jinak než otázkou na Váš loket. Jak se daří léčba a kdy se plánujete vrátit na kurty?

Léčba se daří dobře. Loket se mi zlepšuje. Doufám, že začnu brzy, ale kdy konkrétně, to si ještě netroufnu odhadnout.

Není tajemstvím, že ráda navštěvujete utkání jiných sportovních odvětví. Jak jinak ještě v současnosti trávíte volný čas?

Všelijak. Přes týden makám na kondici a dalších věcech, abych byla co nejdřív zpět na kurtu v nejlepší formě. O víkendech cestuji po Česku, dělám si výlety po zajímavých místech. Každý den navíc vychovávám naše malé štěně a snažím se trávit hodně času s rodinou. A jak už jste zmínil, do toho všeho dostávám příjemná pozvání na různé akce, takže když mám čas, vždy se ráda přijdu podívat a podpořit další sportovce. Vlastně mi vadí, že má den pouze 24 hodin, protože do něj nezvládám namačkat vše, co bych chtěla stihnout.

Máte sama nějaký další sport, který ve volném čase ráda rekreačně provozujete?

Mě baví všechny míčové sporty, ale teď jsem bohužel zraněním dost omezená, takže je nemůžu provozovat. Zatím tomu ani počasí nějak extrémně nepřeje.

Co říkáte na konec kariéry Vaší kolegyně Ashleigh Barty? Jako důvod konce kariéry uvedla “náročný život na okruhu”. Jak tu náročnost vnímáte Vy?

To, že Ash skončila, mě moc mrzí. Hrozně ráda jsem proti ní hrála. Zápasy s ní byly na úplně jiné úrovni. Bude mi to chybět. Život na Tour náročný opravdu je, ale mě baví. Mám tenis a zápasy moc ráda.

Místo Barty nyní vládne dámskému žebříčku Polka Świątek, která hraje v oslnivé formě. Jak Igu a její výkony hodnotíte? Těšíte se na souboj o pozici světové jedničky?

Iga si nyní zaslouží být číslo 1. Hraje dobře, má formu, vyhrává. Jsem ráda, že se jí daří, protože je i mimo kurt moc příjemná. Těším se, až si proti ní zase zahraji. Utkat se s ní o tu nejvyšší pozici by bylo super.

Na tenisové výsluní se postupně derou sestry Fruhvirtovy. Zejména starší Linda nyní v Miami uhrála skvělé výsledky. Co říkáte na tyto mladé slečny a jakou jim předpovídáte budoucnost?

Já se teď na tenis moc nedívám, ale slyšela jsem, že se holkám dařilo. Jsou nástupkyně naší generace, takže doufám, že se budou nadále posouvat žebříčkem vzhůru. Je to nádherné, když si sportovec dokáže plnit sny, takže jim přeji, ať se ty jejich splní.

Na závěr bych Vám za celou redakci rád popřál pohodový zbytek rekonvalescence a budeme se těšit na Vaše výkony po pauze. Děkuji za rozhovor!

Také děkuji.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full