Martin Krumich: Bylo zvláštní trávit Vánoce a Nový rok v Kataru

Zdroj fotky: Václav Dobeš

Martin Krumich má za sebou úspěšný závěr roku 2021 a skvělý vstup do roku 2022. Během svátků se zúčastnil dvou ITF turnajů v hlavním městě Kataru v Dauhá. Na prvním z nich došel do semifinále, kde nečekaně prohrál s krajanem Dominikem Palánem. Druhý turnaj byl pro Krumicha úspěšnější, jelikož došel až do finále. Trofej bohužel nezískal, když podlehl nejvýše nasazenému Madarasovi. O těchto dvou úspěšných týdnech nám Martin poskytl rozhovor.

Ahoj Martine, gratuluji ke dvěma úspěšným týdnům v Dauhá. Jak bys své výkony zhodnotil?

Ahoj, děkuju moc. Zhodnotil bych ho určitě kladně. Jsem rád, že jsem dosáhl dvou takových výsledků a že jsem odehrál hodně těžkých a kvalitních zápasů. Díky tomu se posunu žebříčkem. Na druhou stranu jsem zklamaný, že jsem alespoň jeden z těch turnajů nedokázal vyhrát, ale je to zase motivace do budoucna, získat titul.

Na prvním turnaji jsi bez ztráty setu došel do semifinále. Byly to pro tebe jednoduché zápasy?

První dva zápasy byly výsledkově jednoznačné, ale asi to nejtěžší na tom bylo vyrovnat se s podmínkami, protože jsem předtím trénoval v hale uvnitř a v Kataru se hrálo venku. Bylo tam velké horko a to bylo náročné. Ve čtvrtfinále už mě ale čekal hodně kvalitní soupeř. V prvním setu jsem odvracel stav 2-5, takže jsem rád, že jsem to vlastně v těch dvou setech zvládl.

Tiebreak Shop, Tiebreak tričko, Tiebreak mikina,

Čtvrtfinále jsi odehrál na Štědrý den. Bylo pro tebe zvláštní netrávit Vánoce s rodinou a navíc v Kataru?

Určitě to pro mě bylo zvláštní, protože pro mě to bylo vůbec poprvé, co jsem netrávil Vánoce a Nový rok doma s rodinou. Na druhou stranu jsem se tak rozhodl, že pojedu na tyto dva turnaje, takže jsem to musel trošku obětovat. Byl jsem tam ale s kamarádem Adamem. Tomu bych chtěl poděkovat, že se kvůli mně vzdal Štědrého dne a Nového roku a jel tam se mnou. Nebyl jsem tam tedy úplně sám, ale s kamarádem.

V semifinále jsi hrál s Dominikem Palánem, který tě porazil. Co chybělo k vítězství?

Řekl bych, že v zápase rozhodly hlavně dvě věci. Dominik výborně servíroval a hrál skoro bez chyb. V tom mě předčil a díky tomu zaslouženě vyhrál.

Po prohře na prvním turnaji jsi měl narozeniny. Měl jsi vůbec čas je oslavit?

Moc času na oslavu nebylo. Jen jsme s Adamem poseděli. Dali jsme si dobré jídlo a pití a strávili jsme ten jeden večer v klidu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Martin Krumich (@martinkrumich)

Druhý turnaj začal hned po Vánocích. Podle výsledků hodnotím, že pro tebe byly první tři zápasy těžší než ty na předchozím turnaji. Dva z nich jsi musel otáčet. Co nakonec rozhodlo o výhrách?

První tři zápasy na tom druhém turnaji byly určitě hodně těžké, protože jsem hrál s lepšími soupeři, než na začátku toho prvního turnaje. Špatně jsem se chytal na začátku úvodních setů, ale pak bylo důležité, že jsem se dokázal zlepšit v tom druhém a třetím.

Hned 1. ledna tě čekalo semifinále. Vydržel jsi do půlnoci a oslavil příchod nového roku, nebo jsi kvůli zápasu šel spát dřív?

Na nový rok jsem si v Kataru počkal, protože se zápasy hrály až odpoledne od tří hodin. Mohl jsem si proto dovolit jít spát těsně po půlnoci.

V semifinále jsi opět hrál s Dominikem Palánem. Tentokrát jsi vyhrál ty. Čím se toto utkání lišilo od toho předchozího?

Na ten zápas z prvního týdne jsem myslel, ale spíše jsem se z toho snažil poučit a najít nějaké věci, ve kterých bych se mohl zlepšit a přemýšlel jsem, co by na Dominika mohlo platit. Ve druhém zápase s Dominikem jsem lépe servíroval, returnoval a dělal jsem méně chyb. Celkově jsem hrál lepší tenis než v předešlém týdnu.

Ve finále to bohužel nevyšlo a trofej jsi nevyhrál. Co bylo ve finále nejtěžší?

Prohrál jsem s kvalitním hráčem, který vyhrál v roce 2021 hodně turnajů. V zápase byl na kurtu tím lepším hráčem. Já jsem se naopak necítil moc dobře, nehrál jsem svůj tenis a on tak zaslouženě vyhrál.

Díky vybojovanému semifinále a finále jsi se posunul zpět do TOP 700. Jsi s takhle velkým posunem spokojený?

Jsem určitě rád. Teď se budu makat dál abych se žebříčkem posouval výš a výš.

Tento týden jsi odehrál turnaj v akademii Rafaela Nadala na Mallorce. Jak se ti tam líbilo?

Je to krásná akademie. Jsou tam všechna potřebná vybavení. Všechno je na nejvyšší úrovni, jak už kurty, tak zázemí, posilovna, bazén. Jak pro turnaj, tak pro trénink je to tam určitě skvělé.

Prohrál jsi ve druhém kole. Bylo to únavou po náročných dvou týdnech?

Na Mallorcu jsem přijel docela unavený. Měl jsem za sebou dlouhou cestu, ale snažil jsem se z toho dostat a věřil jsem, že to bude s každým zápasem lepší a lepší. Bohužel se to nepovedlo. Soupeř hrál lépe a zápas jsem prohrál.

Máš na novou sezónu stanovené nějaké cíle?

Žádné cíle si nedávám. Budu se snažit zlepšovat se jak po tenisové, tak po fyzické stránce. Chci se dál posouvat žebříčkem, aby moje postavení na konci roku bylo co nejlepší.

Na kterých turnajích tě uvidíme příště?

Měl jsem hrát příští týden pětadvacítku opět na Mallorce, ale jelikož nejsem úplně fyzicky a zdravotně v pořádku, dám si teď na pár dní volno a potom budu dva týdny trénovat. Podle toho se s trenérem rozhodneme, na jaké další turnaje pojedu.

Děkuju za rozhovor a přeji hodně štěstí v novém roce.

Děkuju moc a i vám všem, kdo jste si rozhovor přečetli, přeji všechno nejlepší do nového roku a hlavně zdraví.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full