Martin Krumich: Finále v Praze jsem šel vyhrát

Zdroj fotky: Václav Dobeš

Svého prvního titulu mezi dospělými se dočkal devatenáctiletý Martin Krumich. Ten si podmanil turnaj ITF s dotací 25 000 USD v pražském klubu TK Spoje. Pro Krumicha to bylo již třetí finále. V žebříčku se poprvé posune do první pětistovky. O své pocity z vítězství se s námi Martin podělil v následujícím rozhovoru.

Ahoj Martine, gratuluji k prvnímu titulu z ITF. Jaký to je pocit vyhrát první turnaj mezi dospělými?

Ahoj, děkuju moc. Pocit je to určitě skvělý. Jsem rád, že jsem to konečně prolomil a získal svůj první titul. Čekal jsem na něj docela dlouho. Ještě k tomu to byla pětadvacítka doma v Praze. Tím je to ještě víc speciální. Určitě na to budu dlouho vzpomínat.

Hrálo se v tenisovém klubu TK Spoje. Měl jsi s místními kurty zkušenosti?

Na Spojích to znám dobře. Hrál jsem tam v minulosti pětadvacítky i challenger. Vždycky jsem se tam necítil úplně špatně. Bohužel jsem tam nikdy nedokázal uhrát dobrý výsledek. Jsem tedy rád, že se to konečně povedlo a celý turnaj jsem dokázal vyhrát.

Hned na úvod jsi hrál proti Markovi Havlíčkovi. Znáte se?

S Markem se moc neznáme. Viděl jsem ho hrát na pár českých turnajích. Nikdy předtím jsme ale proti sobě nehráli.

Jaké je pro tebe hrát proti dalšímu Čechovi?

Moc neřeším, jestli hraju proti Čechovi nebo hráči jiné národnosti. Vždycky se snažím hrát stejně. Neberu to jinak než ostatní zápasy.

Bez ztráty setu jsi postoupil do čtvrtfinále. Tam jsi porazil druhého nasazeného Eduarda Estebeho. Ani ten ti nedokázal sebrat set. Dodal ti tento zápas sebevědomí do těch dalších?

Určitě. Je to výborný hráč z TOP 300 na světě. Zápas mi dodal sebevědomí i úderovou jistotu. Je to Španěl, antukář, a hrály se trošku delší výměny. To mi hodně pomohlo do dalších zápasů.

Jediný set jsi prohrál až v semifinále s Neumayerem. Co myslíš, že nakonec rozhodlo o tvém postupu?

V tom zápase jsem měl set a za stavu 4-4 ve druhé sadě jsem měl breakbally. Ty jsem bohužel neproměnil. Následně jsem si prohrál podání a zároveň set. Důležité bylo, že jsem nepřemýšlel nad nezvládnutým druhým setem. Do začátku třetího setu jsem šel naplno. Získal jsem hned break na 1-0. Od té doby už jsem byl lepší. Měl jsem ten zápas pod kontrolou a dohrál jsem ho od vítězného konce.

Ve finále jsi hrál opět skvěle. Vyhrál jsi ve dvou setech. Rozhodnul o zápasu podle tebe první set, který jsi získal v tiebreaku?

Ano, určitě byl důležitý první set. Od začátku až do konce to byl hodně vyrovnaný a kvalitní tenis. Oba dva jsme hráli dobře a probíhaly dlouhé výměny. Soupeř hrál hodně nepříjemně. Bylo důležité, že jsem ten první set zvládl. Další klíčový moment byl, když jsem se ve druhém setu dostal do vedení 2-0. Po potvrzení breaku na 3-0 jsem ho zlomil. Ten druhý set jsem pak dotáhl do konce na 6-0.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Martin Krumich (@martinkrumich)

Turnaj se hrál v Praze. Přišli tě podpořit kamarádi nebo rodina?

Přišla mě podpořit rodina, přítelkyně, kamarádi a známí. Za to jsem hodně rád. Pomohlo mi to se vyhecovat a podávat ty nejlepší výkony během celého týdne.

Bylo to tvé třetí finále na turnajích ITF. V čem se lišila ta první dvě od toho posledního?

První finále jsem hrál v šestnácti letech proti Honzovi Šátralovi, který je výborným hráčem. V tom zápase byl lepší a zaslouženě vyhrál. Potom jsem hrál druhé finále v Kataru. Tam jsem ho bohužel nezvládl. Nepodal jsem výkon, jaký bych chtěl. V tomhle finále mi pomohla konzistentní hra. Hrál jsem dobře a na finále jsem si věřil. Šel jsem ho vyhrát. Jsem moc rád, že se mi to podařilo.

V rankingu se posuneš na 482. místo a poprvé budeš v TOP 500. Co říkáš na tento posun?

Jsem určitě rád, že jsem se takto posunul žebříčkem. Budu moct hrát kvalifikace na challengery.

Máš pro tuto sezónu stanovené, jaké pozice bys chtěl dosáhnout?

Žebříčkové cíle si moc nedávám. Byl bych rád, kdybych se co nejdřív dostal do hlavních soutěžích na challengerech.

Nyní budeš hrát turnaj stejné kategorie v Mostě. Co plánuješ potom?

Po Mostě se přesunu na další pětadvacítku do Jablonce. Pak budu možná hrát challenger v Prostějově. Poté se uvidí, jaké budou turnaje. Chtěl bych ale určitě hrát právě challengery.