Sander Gille, Joran Vliegen: Přesně víme, co má ten druhý v úmyslu

Zdroj fotky: Getty Images

Sander Gille a Joran Vliegen jsou belgičtí specialisté na čtyřhru. Minulý týden odehráli první antukový turnaj v Estorilu a získali druhou letošní trofej. Pro tuto dvojici to zároveň byla již sedmá společná trofej. O pocitech z tohoto turnaje jsme si s vítězi popovídali v novém rozhovoru.

Dobrý den Sandere a Jorane, gratuluji v zisku trofeje v Estorilu. Byl to pro Vás první letošní turnaj na antuce. Jak těžký je přechod z turnajů na tvrdém povrchu na antuku? 

Joran Vliegen: Není to jednoduché, ale také to není nemožné. Během tréninku si připomenete, co na antuce funguje jinak než na betonu. Je dobré si udělat pár dní pauzu od turnajů a připravit se na antukovou část sezóny.

Před turnajem v Portugalsku byl Vaší poslední zastávkou turnaj v Dubaji. Co vedlo k rozhodnutí vynechat velké akce v Americe? Byly na vině zdravotní problémy, nebo se jednalo pouze o přípravu na antuku? 

Sander Gille: Žádné zdravotní problémy jsme neměli. S naším kombinovaným rankingem jsme se nedostali na listinu. Je velmi těžké se dostat na turnaje ATP 500 a na Masters. Mnoho hráčů, kteří hrají dvouhru, se také účastní čtyřhry, a zaberou tak volná místa. V Indian Wells jsme byli devátý tým, který se nedostal do pavouku. Do Miami jsme odcestovali v případě odhlášení některé dvojice, jelikož jsme byli první náhradníci. Bohužel jsme neuspěli.

První kolo v Estorilu bylo poměrně složité. Po ztrátě prvního setu jste dokázali otočit a vyhráli jste poměrem 10-5 v supertiebreaku. Je dobré si zahrát třísetový zápas hned na začátku turnaje? 

Joran Vliegen: Ano, tentokrát jsme měli štěstí a uspěli jsme. Když odehrajete takový zápas hned na začátku, dodá vám to sebevědomí po zbytek turnaje. Postupně se lépe vypořádáte  se situacemi, které vám dělaly problém v prvním kole. Díky tomu máte určitou výhodu.

Vaši soupeři do následujícího zápasu nenastoupili. Jak reagujete, když tato situace nastane? 

Sander Gille: Občas je fajn, když se to stane. Získáte zdarma body a peníze, aniž byste museli něco dělat. Na druhou stranu samozřejmě doufáme, že naši soupeři jsou v pořádku a důvod jejich odstoupení není vážný. Nepřejeme si, aby se někomu stalo něco špatného. Je to ale pěkný dárek, když postoupíme v turnaji a ušetříme energii.

V semifinále i finále jste neztratili ani set a nakonec jste v Estorilu vyhráli titul. Jaké byly Vaše emoce po proměnění matchballu? 

Joran Vliegen: Samozřejmě jsme byli velmi šťastní. Byl to náš první týden na antuce a dopadl pro nás hodně dobře. Úroveň naší hry byla po celý týden na vysoké úrovni. Trofej je trofej a pokaždé je skvělé, když některou z nich získáte.

Vyhráli jste druhý letošní turnaj. Předtím jste triumfovali v indickém Pune, což byla první letošní akce. Dodalo vám to sebevědomí do nové  sezóny? 

Sander Gille: Titul v Pune nám určitě hodně posílil sebevědomí do nového roku. V zimě jsme podstoupili skvělou přípravu na nový rok. Společně s touto trofejí jsme sezónu začali opravdu velmi dobře.

V Estorilu jste získali celkem sedmý společný titul v kariéře. Ani jeden jste vlastně nikdy nevyhráli turnaj na hlavním okruhu po boku jiného hráče. Díky čemu vaše spolupráce funguje tak dlouho? Proč je podle Vás tak silná? 

Joran Vliegen: To je pravda. Myslím, že oba toužíme ze sebe dostat to nejlepší a pracovat na věcech, které musíme udělat lépe, abychom se dostali na vrchol. Na kurtu nám to skvěle funguje. Přesně víme, co má ten druhý v úmyslu. Velkou výhodou je, že já jsem levák a Sander pravák.

Kromě dvou letošních titulů jste zaznamenali také další dobré výsledky. Hráli jste semifinále v Rotterdamu a v Dubaji. Myslíte si, že to pro Vás bude úspěšný rok? 

Sander Gille: Vždy věříme, že máme na to být jedním z nejlepších deblových týmů světa. Máme na to hru a nyní i sebevědomí. Zároveň přicházejí i výsledky. Není to žádná záruka pro zbytek sezóny, ale myslím si, že jsme ve skvělé pozici, abychom zažili náš zatím nejúspěšnější rok.

Co travnatá část sezóny? Trofej z tohoto povrchu Vám zatím chybí. Hrajete na trávě rádi? 

Joran Vliegen: Ano, titul z travnatého turnaje nám opravdu chybí. Není to můj oblíbený povrch, ale Sander má tyto turnaje rád. Je to velmi rychlý povrch a obzvlášť pro čtyřhru. Servis a return jsou velmi důležité. Pokusíme se tam letos uhrát dobré výsledky.

Jaké jsou Vaše plány pro zbytek antukové sezóny? Které turnaje se chystáte odehrát? 

Sander Gille: Byli jsme náhradníci pro turnaj v Monte Carlu, ale nakonec jsme se do něj opět nedostali. Příští týden budeme hrát v Banje Luce. Pravděpodobně se nedostaneme do hlavní soutěže ani v Madridu a v Římě. Během těchto týdnů odehrajeme velké challengerové turnaje. Ještě před Roland Garros budeme hrát buď v Ženevě nebo Lyonu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full