Tallon Griekspoor: Bylo skvělé hrát proti Zverevovi

Zdroj fotky: Jan Žirovnický

Dalším, kdo přijal pozvání k rozhovoru pro náš web, je Tallon Griekspoor, který se nachází na 89. místě světového žebříčku. Aktuálně táhne šňůru třinácti zápasů v řadě bez porážky a získal dva tituly za sebou. Ten první si připsal ve španělské Murcii a druhý v italské Neapoli, kde bojuje i tento týden. Tallon se nám rozpovídal o Wimbledonu a také jaké jsou jeho cíle pro konec sezóny. (pozn. redakce: rozhovor byl dělán 16.10.2021)

Ahoj Tallone, za prvé ti chci pogratulovat k titulu z minulého týdne, který byl tvým druhým v řadě a samozřejmě poděkovat k rozhovoru pro náš web.

Mockrát děkuji

Tento rok je to tvůj pátý titul, jaký je to pocit?

Je to úžasný pocit vyhrát pět titulů. Nestane se to každý rok, že se povede zvítězit v nějakém turnaji a proto je to velmi speciální mít celkem pět vavřínů za sebou v jednom roce.

Můžeš říct, že je tato sezóna pro tebe tou nejlepší?

Ano, tato sezóna je pro mě jednoznačně nejlepší. Vypadá to, že tuto sezónu prolomím brány TOP 100, takže je to velmi speciální. Po celou sezónu předvádím solidní tenis, takže jsem spokojen.

Hrál jsi také nějaké turnaje ATP. Jak velký je rozdíl mezi challengerem a turnajem kategorie ATP?

Nemyslím si, že rozdíl je tak veliký. Rozdíl je samozřejmě v tom, že hráč, který hraje stabilně turnaje kategorie ATP hraje stále solidně, a to i když mají špatný den. Jsou také mnohem důslednější než hráči na challengeru. Ale já v tom takový rozdíl nevidím.

Hrál jsi dobře na Wimbledonu. Postoupil jsi z kvalifikace a v hlavní soutěži jsi hrál v prvním kole proti Alexanderu Zverevovi. Můžeš nám říct něco o tomto hráči a samozřejmě také o zápasu?

Bylo to skvělé hrát proti Zverevovi a ještě k tomu na kurtu číslo 1. Raději bych na něj narazil později v turnaji, ale to se bohužel nedá změnit. Všichni víme, že skvěle servíruje, ale já byl překvapen z jeho returnu, ten měl opravdu skvělý. Pro mě skvělý zážitek na kurtu číslo 1.

Maximálně jsi byl v žebříčku na 105. místě. Co chybí ke tvému posunu do TOP 100? A je to tvůj cíl pro konec této sezóny?

Můj cíl pro tento rok je opravdu TOP 100. Myslím si, že po celou sezónu hraju dobře a velice solidně a doufám, že to mě posune do TOP 100.

Pojďme ke tvému poslednímu titulu v Neapoli. Co bylo tvým cílem pro tento turnaj?

Přijel jsem z Murcie, kde jsem získal titul před dvěma týdny. Je vždy těžké zopakovat dobré výkony, ale mně se to povedlo, ke konci týdne jsem hrál opravdu dobře a povedlo se mi získat další titul.

Můžeš říci, že tyto challengery, který jsou až ke konci sezóny mají nižší kvalitu než ty v průběhu sezóny?

Myslím, že kvalita letošních challengerů je tento rok opravdu veliká a každým rokem se zvyšuje. Mohu říci, že je tam opravdu spousta dobrých hráčů a také hodně mladých kluků se chce probojovat výš a hrají dobře.

V semifinále jsi hrál s hráčem TOP 100 Stefano Travagliou. Je to dobrý hráč? Jaká byla tvoje taktika?

Travaglia je opravdu dobrým hráčem. Už nějakou dobu je hráčem TOP 100 a je velmi solidní. Věděl jsem, že poslední dny hraju dobře a že ho můžu porazit. Věřil jsem si a hrál svoji hru a vyplatilo se to.

Poslední zápas, finále, kde byl tvým soupeřem Andrea Pellegrino. Co jsi očekával od tohoto hráče a obecně od tohoto zápasu?

Andrea znám velice dobře, je to velice dobrý přítel. Ukázal, že dokáže hrát poslední týdny na veliké úrovni. Věděl jsem tedy, že to bude velice těžký zápas. Bylo velmi větrno, ale podmínky mi docela seděly.

Tento týden hraješ další turnaj v Neapoli a jsi v semifinále. Cíl je tedy stejný jako poslední dva týdny?

Cílem tohoto týdne je především udržet tělo v dobré formě a zjistit kam až to mohu dotáhnout. Zatím se mi daří, tak uvidím, kam až v turnaji dojdu.

Když se podíváme na pavouka tento týden. Můžeš říci, že je tento týden lépe obsazený?

Myslím si, že je to velice podobné. Jsou tu někteří hráči, kteří umí zahrát skvěle na antuce. Bude tedy opravdu těžké znovu zvítězit, ale udělám pro to vše.

Opravdu velice děkujeme, Tallone, za rozhovor a přejeme hodně štěstí jak v sezóně, tak v kariéře.

Není zač. Ciao

Jaká byla sezóna Petry Kvitové, se dozvíte v našem dalším článku. Sledujte nás také na FacebookuInstagramu, aby Vám neuniklo nic, o čem byste měli z tenisového světa vědět.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full