Tomáš Jiroušek: Prezentuju se velkou bojovností

Zdroj fotky: se souhlasem Tomáše Jirouška

Pozvání k rozhovoru přijal další mladý talent českého tenisu Tomáš Jiroušek, který se nyní věnuje hlavně studiu na univerzitě TCU (Texas Christian University), kde také hraje tenis. Tomáš zaznamenal minulý týden skvělý výsledek na turnaji ve slovenském Popradu, kde se dostal až do finále, kde bohužel nestačil na Damiena Wengera ze Švýcarska. Tomáše jsme se zeptali, s čím do turnaje šel a jak je těžké se v této době dostat z jeho postavení v žebříčku na turnaj kategorie ITF.

Mockrát děkujeme, že jsi přijal pozvání k rozhovoru a zároveň gratulujeme k finále na turnaji ITF v Popradu.

Moc děkuji.

Jelikož jsi mladý, velký talent a objíždíš nyní hlavně ITF turnaje, většina českých fanoušků tě nezná, mohl by ses představit a říct nám, jakým stylem se na kurtu prezentuješ?

Jmenuju se Tomáš Jiroušek. Je mi 21 let a studuju na univerzitě v TCU. Prezentuju se strojovou hrou odzadu a velkou bojovností.

Jak jsem již zmiňoval, nyní se ti povedl turnaj v Popradu, s čím jsi do turnaje šel?

Na turnaj jsem přijížděl trochu zraněný a fyzicky vyčerpaný po náročné sezóně v Americe a dlouhém turnaji v Polsku. Šel jsem tam ale s tím, že budu hrát svou hru, ve kterou věřím a pouze jsem se soustředil na každý míč a hledal si cestu, abych se cítil na kurtu lépe.

Věřil sis před turnajem, že by jsi mohl dojít tak daleko?

Před každým turnajem po návratu z Ameriky, co jsem hrál, jsem věřil, že mohu porazit jakéhokoliv soupeře a cítil jsem, že je jen otázka času, až se mi povede dostat se na turnaji daleko.

Jsou to právě turnaje kategorie ITF, na které se teď specializuješ?

Aktuálně se na žebříček a profesionální turnaje tolik nesoustředím, protože studuji v Americe, a teď v létě se snažím objet co nejvíce turnajů a vyvíjet svou hru dopředu.

Je těžké se vůbec dostat z tvé pozice v žebříčku na turnaj kategorie ITF? A jak takové zařazení a vybírání turnajů z tvé strany probíhá?

Vzhledem k tomu, že značnou část roku nemohu hrát turnaje, tak většinu turnajů začínám v kvalifikaci. Jsem vděčný, že v takové době se dostávám do soutěží a mohu hrát zápasy. Turnaje vybírám podle dostupnosti. Snažím se hrát co nejblíže k domovu.

Jaké jsou tvoje plány pro následující dny, týdny?

Vzhledem k tomu, že jsem se před finále zranil, tak se teď musím věnovat více regeneraci a věřím, že za 2 týdny stihnu hrát turnaj v Srbsku.

Tomáši, moc děkujeme a za celou redakci přejeme hodně štěstí v této sezoně!

Děkuju.

Rozhodně nás sledujte také na FacebookuInstagramu, aby Vám neunikly novinky z tenisového světa.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full