Vít Kopřiva: Na zápas s Tomicem jsem se nesmírně těšil

Vít Kopřiva (287.) je mladý český tenista, rodák ze slezského Bílovce, kterého v poslední době můžeme vídat na challengerech takřka po celém světě – od Jihoafrické republiky až po Ekvádor. Společně jsme si povídali o tom, jak je zatím spokojený s probíhající sezónou, jaké to bylo si zahrát proti bývalému hráči TOP 20 a také na to, jaké jsou jeho plány pro následující týdny. To vše a mnohé další v našem rozhovoru.

Dobrý den, Víte, chtěl bych Vám nejprve pogratulovat k Vašemu druhému letošnímu semifinále, jak jste zatím se sezónou spokojený?

Dobrý den, děkuju moc! Se sezónou jsem zatím spokojený. Vždycky to může být ještě lepší, ale mám za sebou nějaké vyhrané zápasy a to je vždycky super, obzvlášť v této době, kdy turnajů moc není. Každopádně mám pořád na čem pracovat.

Antuková část sezóny Vás zastihla ve slušné formě, dalo by se říci, že je antuka Váš nejoblíbenější povrch?

Ano, antuka je určitě mým nejoblíbenějším povrchem. Tvrdý povrch mi také nevadí, ale radši vyhledávám antukové turnaje.

Nemůžeme opomenout to, že jste před pár dny v osmifinále v Římě narazil na bývalého 17. hráče světa Bernarda Tomice. Jak se Vám proti němu hrálo a je opravdu tak specifický?

Na zápas s Tomicem jsem se nesmírně těšil, protože ne každý den se dostanu na kurt s tak kvalitním tenistou, i když je teď níže. Zápas jsem si chtěl užít, ale věděl jsem, že jej můžu na antuce porazit. Zajímavé bylo, že v ten den jsme hráli na tréninkovém kurtu, bez sběračů a v docela chladném počasí, což pomohlo spíš mě a bylo na něm vidět, že ho to zlomilo. Specifický hráč to určitě je, bere tenis jinak než kdokoliv jiný, ale překvapil mě respektem po zápase směrem ke mně, za což jsem byl velmi rád.

Turnaj v Římě se párkrát přerušil kvůli počasí, je to pro hráče po psychické stránce náročné?

Počasí celý týden nebylo moc dobré, mnohokrát se přerušil zápas a 2x jsem dohrával až další den, což není nikdy snadné. Ale dokázal jsem se na ty dohrávky připravit dobře a po psychické stránce jsem je zvládl.

Čtvrtfinále se dohrávalo dnes (24. 4. 2021), rozhodující set jste vyhrál. Bylo těžké se připravit na další zápas, který Vás čekal v ten samý den?

Ta dohrávka byla psychicky nesmírně náročná, zápas byl hodně vyrovnaný a určitě mi to nepomohlo vzhledem k dalšímu zápasu. Na semifinále jsem se připravil, jak nejlépe jsem mohl a myslím, že začátek byl v pohodě, bohužel mi pak trošku došly síly.

Co se v semifinále stalo? První set jste vyhrál a poté již uhrál pouze dva gamy, čím to bylo?

No určitě škoda že jsem nevyužil gamebally na začátku 2. setu, soupeř se chytil, začal mě více tlačit, přestal dělat chyby a mně, jak jsem již psal, trošku došly síly a to už v takovém zápase je hodně znát… Každopádně jsem to mohl zdramatizovat více, ale s tím už teď nic nenadělám.

Jak hodnotíte tento turnaj?

Turnaj hodnotím určitě kladně, na kvalifikaci jsem přijel bez jistoty, že vůbec budu hrát a dostal jsem se do pavouku až jako 5. náhradník, takže z tohohle pohledu je velký úspěch, kam až jsem došel. Teď mě to ještě mrzí, protože od finále jsem byl kousek, ale dokázal jsem porazit kvalitní hráče a od toho bych se chtěl odrazit v další práci.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Vítek Kopřiva (@koprivavit)

Co Vás čeká v následujících týdnech?

Příští týden budu hrát čtyřhru v Ostravě, dvouhru bohužel hrát nemůžu, protože nestíhám přeletět na kvalifikaci, která začíná zítra. A další týden bych chtěl hrát challenger v Praze na Štvanici, jisté místo v kvalifikaci ale ještě nemám, takže musím čekat do poslední chvíle.

Moc děkujeme, Vítku, a přeji vám za celý náš tým mnoho úspěchů, jak v této sezoně, tak v celé kariéře. Budeme se případně těšit někdy příště.

Taky moc děkuju! Ať se daří.

Také si můžete přečíst nesmírně obsáhlý rozhovor s Klárou Suchoň Koukalovou

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full