Vít Kopřiva: Nepředstavoval jsem si, že budu hrát semifinále

Profimedia.cz

Český tenista Vít Kopřiva se minulý týden probojoval z kvalifikace až do semifinále turnaje ATP ve švýcarském Gstaadu. Poprvé se také posunul do TOP 200. O pocitech z tohoto turnaje nám Vítek popovídal v následujícím rozhovoru.

Dobrý den Vítku, gratuluji ke skvělému týdnu ve Gstaadu. Z kvalifikace jste postoupil do prvního semifinále ATP. Jaký to byl pocit?

Dobrý den, děkuju mockrát. Pocit to byl a je úžasný. Ani jsem si nepředstavoval, že bych mohl hrát semifinále. Užíval jsem si každý zápas. Turnaj to byl nádherný, takže na to budu vzpomínat do konce života.

Jak jste se cítil když jste se poprvé přes kvalifikaci dostal do hlavní soutěže turnaje ATP?

1. kolo kvalifikace šlo překvapivě lehce. Hrál jsem výborně. Jemu to nesedlo a povedlo se mi vyhrát. Finále kvalifikace byl asi nejtěžší zápas. Soupeř podával na vítězství v zápase. Já jsem bojoval s nemocí a únavou, takže jsem ani nevěřil, že jsem ten den vyhrál a že budu hrát hlavní soutěž. A samozřejmě pocit z vítězství a postupu z kvalifikace je vždycky skvělý, takže jsem jenom čekal a sledoval, koho mi přidělí v hlavní soutěži.

Jak moc pro vás byla kvalifikace náročná?

Jak jsem zmínil, kvalifikace byla náročná skrz mou nemoc. Možná jsem ani tolik neřešil tenis a jen jsem se to snažil nějak přežít na kurtu a ono to vyšlo. Finále kvalifikace byl jeden z nejtěžších zápasů na turnaji.

V prvním kole jste přidal první výhru na hlavním okruhu nad domácím tenistou Johanem Niklesem? Bylo těžké proti němu hrát na domácí půdě?

Na domácí půdě to ani tak těžké nebylo. Fanoušci byli fér a atmosféra byla dobrá. Soupeře to spíš více svazovalo, a proto to možná paradoxně pro mě bylo lepší.

Druhé kolo přineslo souboj se semifinalistou Wimbledonu, Denisem Shapovalovem. Jak jste se cítil před zápasem?

Před zápasem jsem byl nervózní. Měl jsem 2 dny volno, takže hodně času o zápase přemýšlet. Nejprve jsem se chtěl porvat o nějaký statečný výsledek a hlavně si ten zápas užít.

Zvítězil jste a přidal první výhru nad hráčem TOP 10. Co bylo nakonec rozhodující k vítězství?

Klíčem bylo, že jsem hrál uvolněně a užíval jsem si každou chvíli na kurtu. Po prohraném setu jsem chtěl bojovat o co nejdelší gamy a výměny a najednou se to celé nějak otočilo a vyhrál jsem. Denis nehrál nejlepší tenis. Poté už byl frustrovaný a já mu nedal nic zadarmo a donutil jsem ho k chybám.


Ve čtvrtfinále jste s Mikaelem Ymerem ztratil pouze jednu hru. Dodala vám výhra nad Kanaďanem sebevědomí a vnitřní pohodu?

Ano, sebevědomí bylo znát a pohoda na kurtu také. Jak opadla původní nervozita, tak se mi na kurtu dařilo tak nějak všechno a bylo z toho jednoznačné vítězství.

V semifinále jste hrál s Casperem Ruudem, který se momentálně nachází ve skvělé formě. Co na tomto zápase bylo nejtěžší? Co chybělo?

Ano, Casper hrál výborně a koncentrovaně po celý zápas a nedal mi nic zadarmo. Nepodcenil mě, a proto nebylo jednoduché vyhrávat ty rozhodující výměny. Určitě ale šlo uhrát lepší výsledek. Ze začátku jsem hrál solidně, on byl pasivní, ale bohužel jsem udělal o těch pár chyb víc a ve druhém setu se to zlomilo a on začal dominovat. Bohužel jsem těsně prohrával svoje servisy. Chybělo z každého něco. Měl jsem se držet trošku jiné taktiky, ale proti takhle kvalitnímu tenistovi se to blbě provádělo.

Po postupu do semifinále jste se poprvé posunul do TOP 200. Co pro Vás pokoření tohoto milníku znamená?

Je to paráda, že se mi to povedlo. Je to hezký milník v kariéře a já doufám, že to půjde víc a víc nahoru. Každopádně mi to dodalo i chuť na sobě více makat a zlepšovat se, jelikož je možné všechno.

Na kterých turnajích se na Vás můžeme těšit příště?

Už dnes budu hrát 1. kolo na challengeru v Poznani.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full