Zdeněk Kolář: Z titulu ze Štětína jsem nesmírně šťastný

Zdroj fotky: ATP Challenger Tour

Český tenista Zdeněk Kolář si v neděli připsal svůj třetí letošní titul z kategorie challenger. Jedná se o jeho největší titul kariéry, který jej zároveň poprvé posune do TOP 150. Stal se také prvním českým tenistou od roku 2013, který za jeden rok vyhrál tři challengerové turnaje. O své pocity ze zisku titulu se s námi podělil v novém rozhovoru pro Tiebreak Tennis.

Zdravím Zdeňku, nejdříve bych Vám chtěl pogratulovat k zisku titulu ve Štětíně. Jak moc pro vás tento titul znamená?

Děkuji. Jsem nesmírně šťastný, že se mi podařilo vyhrát tento turnaj.

V jakém rozpoložení jste do Štětína přijel?

Cítil jsem se dobře. Možná jsem byl trochu unavený, jelikož jsme z pátku na sobotu přejížděli autem z bosenské Banja Luky až do Štětína, což bylo nějakých 17 hodin cesty.

Hned na úvod jste hrál proti české jedničce Jirkovi Veselému. Jak náročný soupeř to byl?

Byl to těžký zápas. Jirka je výborný hráč. Hrál předešlý týden semifinále na challengeru kategorie 100 v Rakousku. Myslím, že zápas jsme odehráli oba výborně.

Právě Veselý a Štěpánek vyhráli v roce 2013 jako poslední Češi tři turnaje kategorie challenger. Jaké to je dosáhnout také takového milníku?

Jsem moc rád, ale myslím, že si to uvědomím až časem. Vím jak je obrovsky těžké vyhrát jeden turnaj natož tři za jeden rok. Je to pro mě naprosto úžasný pocit.

Banner web_karta

Ve druhém kole jste ztratil pouze dvě hry s Jayem Clarkem. Pomohla vám k herní pohodě i výhra nad Jiřím Veselým?

Nevím, jestli mi pomohla výhra nad Jirkou, ale věděl jsem, že když zahraji tak, jako proti Jirkovi mělo by to dopadnout v můj prospěch. Výsledek byl pro Jaye myslím až moc krutý. Nemyslím si, že hrál tak špatně, jak to možná z konečného výsledku působí.

Semifinále jste po odstoupení soupeře Nikhola Kuhna nedohrál do konce. Jak se cítíte, když postoupíte takovýmto způsobem?

Samozřejmě chce člověk vyhrát klasicky. Nevím přesně, co mu bylo, ale do stavu 7:5, 1:1 jsem o ničem nevěděl. Až v posledních dvou gamech jsem si všiml, že se něco děje. Přeji Nikholovi brzké uzdravení.

Vaším finálovým soupeřem byl domácí favorit Kamil Majcharzak. Hrál jste s ním už předtím? Jaké jste měl pocity před zápasem?

Před tímto zápasem jsme spolu hráli myslím dvakrát nebo třikrát. Přesně si nepamatuji, ale vím, že jsem ho dvakrát porazil a moc jsem toužil po další výhře nad ním. Pocity byly stejné jako před každým zápasem. Snažil jsem se nevnímat, že je to finále.

V prvním setu finálového utkání jste musel odvracet celkem pět setballů. Jak moc překonání této situace pomůže hráči v dalším průběhu zápasu?

Byl to velice důležitý okamžik v zápase. Určitě mi to velice pomohlo, ale stále jsem věděl, že Kamil se nevzdá. Obzvlášť když měl v zádech tak početné a hlasité publikum.

Když jste ve druhém setu proměnil matchball, co vám odehrávalo v hlavě?

V tu chvíli jsem byl v euforii a byl jsem obrovsky šťastný, že se mi to podařilo.

Podle kategorie turnaje je to pro vás největší titul kariéry. Máte ale vy jinou výhru, které si ceníte více?

Ano, podle kategorie je to největší titul dosavadní kariéry. Cením si všech titulů, které se mi povedly vyhrát. Pocit vítězství je pro mě naprosto ohromující a nepopsatelný.

V žebříčku se posunete o 36 příček výše na 149. místo. Jaký jste měl plán na začátku sezóny, co se žebříčku týče?

S tátou jsme si cíle stanovili, ale detaily říkat nechci.

Na kterých turnajích se v následujících týdnech představíte?

Čekají mě dva turnaje v Rumunsku v Bukurešti a poté v Sibiu. Za tři týdny turnaj v Itálii v Neapoli.

Moc děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí do budoucna.

Děkuji za podporu. Všechno nejlepší Vám a Vašim čtenářům.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full