Hostem Tiebreak Tennis Podcastu byl specialista na sportovní výživu a kondiční trenér Dominik Plančár. S Dominikem se naše povídání točilo kolem sportovní výživy a jejího vlivu na výkon tenistů a sportovců. Prozradil nám, co by měli sportovci jíst před a po výkonu, v čem vidí v tenisovém světě problém a jak správně regenerovat a doplňovat energii.

V Tiebreak Tennis Podcastu jsme přivítali nadějnou slovenskou tenistku Radku Zelníčkovou. Povídali jsme si o jejím tažení juniorskou kariérou a také o tom, jak zvládla přechod mezi dospělé. Přiblížila nám, jak je těžké tvořit tenisový pár a sladit si tak kalendáře. V neposlední řadě jsme probrali její přidání se do projektu FANtium, který se specializuje na investování do hráčů.

Do Tiebreak Tennis Podcastu zavítal jeden z nejlepších českých tenistů historie Tomáš Berdych. Bývalý světový hráč číslo čtyři povyprávěl o tom, jaké bylo soupeřit s velkou trojkou Federer, Nadal, Djokovič a s kterým z nich se mu hrálo "nejlépe". Opomenout nešlo ani vítězství v Davis Cupu, během kterých trnul u zápasů Radka Štěpánka a finále Wimbledonu. V neposlední řadě prozradil, jestli už ho vyzval k zápasu jeho svěřenec Jiří Lehečka.

Podruhé přijal pozvání do Tiebreak Tennis Podcastu Jakub Menšík, nejlepší hráč do 19 let na žebříčku ATP. Sezóna 2023 pro něj byla průlomová. Zmínil svoje tažení do třetího kola US Open i to, že se stal pevnou součástí daviscupového týmu. Jak řekl, reprezentovat zemi ve sportu, který milujete, je jeden z největších úspěchů. Ty další by rád posbíral na turnajích ATP a dostal se do TOP 100.

Pozvání do Tiebreak Tennis Podcastu přijal druhý nejlepší český tenista současnosti Tomáš Macháč. 78. hráč světového žebříčku zavzpomínal na výborný podzim, během kterého porazil i Stana Wawrinku nebo zvládl bláznivý přelet ze Stockholmu do Vídně. V Davis Cupu by na kurtu nechal život a věří, že dostane šanci prolomit výsledky i na Grand Slamech.

Už podruhé se stal hostem našeho podcastu mladý český tenista Martin Krumich, který je momentálně na 390. místě žebříčku ATP. Na podzim vyhrál tři ITF tituly v řadě, které mu vynesly ocenění Hráč měsíce ITF. Martinův cíl pro další sezóny je dostat se do kvalifikace grandslamu.

Po dvouleté pauze se Martin Kližan vrací na tenisové dvorce. Čtyřiatřicetiletý Slovák, který na okruhu ATP vyhrál šest turnajů a došel do třetí desítky světového žebříčku, je podle svých slov motivován jako nikdy předtím. V podcastu prozradil, jak vysoké jsou jeho cíle, promluvil o své přípravě i pohledu na současný tenis a slovenský daviscupový tým.

Gabriela Knutson se nachází na 227. pozici ve světovém žebříčku a letos vyhrála už tři ITF tituly. Napůl Češka, napůl Američanka nám prozradila, proč dala přednost škole před tenisem, jak je těžké objíždět turnaje na vlastní pěst a také, co plánuje do budoucna.

🛒 PODPORA Pokud jsi náš fanda, náš merch ti nemůže chybět: https://tbtennis.cz/obchod/

✌️ PARTNER PODCASTU Chcete být partnerem našeho podcastu? Ozvěte se nám na tiebreak@tbtennis.cz

Privítali sme druhého najlepšieho slovenského tenistu Norberta Gombosa. Porozprával nám o svojich začiatkoch a juniorskej kariére, ktoré rozhodne neboli jednoduché. Vo zvyšku podcastu sme sa venovali hlavne jeho profesionálnej kariére, v rámci nej nám spomenul niektoré zo svojich najväčších víťazstiev ale aj pádov. Každopádne sme sa ale dozvedeli jeho postupnú cestu z turnajov Futures až na grandslamy. Prajeme príjemné počúvanie.

Libor Basík působí už roky jako sportovní komentátor na O2 TV Sport. Mnozí to nejspíše neví, ale Libor se kromě komentování věnuje také trénování tenisu. Mnoho otázek se tedy týkalo toho, jak se k tenisu dostal a proč se nestal profesionálním hráčem. Jaké další sporty komentuje? V jakých redakcích Libor působil? To a mnohem více v našem novém Tiebreak Tennis Podcastu. Přejeme příjemný poslech.

Tenisový trenér Jaroslav Bulant, který se s hráčkami do 16 let radoval z vítězství na Winter Cupu, si s námi povídal nejen o tomto turnaji a o jeho práci na tenisové Spartě, ale také o jeho tenisové kariéře. Jaké to bylo hrát tenis za totalitního režimu? Koho trénoval? Kdo z nadějných českých tenistů to může dotáhnout daleko? Na tyto a další otázky odpověděl v našem novém podcastu. Přejeme příjemný a ničím nerušený poslech.

Barbora Miklová. Tenistka, která ve 23 letech odešla do tenisového důchodu, si s námi povídala nejen o tenisové kariéře, ale také o tom, co ji tenis celkově dal a vzal. Dozvíte se, proč česká tenistka musela kariéru ukončit a také, čemu se věnuje nyní. Přejeme příjemný poslech.

Google translate