Po dvouleté pauze se Martin Kližan vrací na tenisové dvorce. Čtyřiatřicetiletý Slovák, který na okruhu ATP vyhrál šest turnajů a došel do třetí desítky světového žebříčku, je podle svých slov motivován jako nikdy předtím. V podcastu prozradil, jak vysoké jsou jeho cíle, promluvil o své přípravě i pohledu na současný tenis a slovenský daviscupový tým.

Gabriela Knutson se nachází na 227. pozici ve světovém žebříčku a letos vyhrála už tři ITF tituly. Napůl Češka, napůl Američanka nám prozradila, proč dala přednost škole před tenisem, jak je těžké objíždět turnaje na vlastní pěst a také, co plánuje do budoucna.

🛒 PODPORA Pokud jsi náš fanda, náš merch ti nemůže chybět: https://tbtennis.cz/obchod/

✌️ PARTNER PODCASTU Chcete být partnerem našeho podcastu? Ozvěte se nám na tiebreak@tbtennis.cz

Privítali sme druhého najlepšieho slovenského tenistu Norberta Gombosa. Porozprával nám o svojich začiatkoch a juniorskej kariére, ktoré rozhodne neboli jednoduché. Vo zvyšku podcastu sme sa venovali hlavne jeho profesionálnej kariére, v rámci nej nám spomenul niektoré zo svojich najväčších víťazstiev ale aj pádov. Každopádne sme sa ale dozvedeli jeho postupnú cestu z turnajov Futures až na grandslamy. Prajeme príjemné počúvanie.

Libor Basík působí už roky jako sportovní komentátor na O2 TV Sport. Mnozí to nejspíše neví, ale Libor se kromě komentování věnuje také trénování tenisu. Mnoho otázek se tedy týkalo toho, jak se k tenisu dostal a proč se nestal profesionálním hráčem. Jaké další sporty komentuje? V jakých redakcích Libor působil? To a mnohem více v našem novém Tiebreak Tennis Podcastu. Přejeme příjemný poslech.

Tenisový trenér Jaroslav Bulant, který se s hráčkami do 16 let radoval z vítězství na Winter Cupu, si s námi povídal nejen o tomto turnaji a o jeho práci na tenisové Spartě, ale také o jeho tenisové kariéře. Jaké to bylo hrát tenis za totalitního režimu? Koho trénoval? Kdo z nadějných českých tenistů to může dotáhnout daleko? Na tyto a další otázky odpověděl v našem novém podcastu. Přejeme příjemný a ničím nerušený poslech.

Barbora Miklová. Tenistka, která ve 23 letech odešla do tenisového důchodu, si s námi povídala nejen o tenisové kariéře, ale také o tom, co ji tenis celkově dal a vzal. Dozvíte se, proč česká tenistka musela kariéru ukončit a také, čemu se věnuje nyní. Přejeme příjemný poslech.

V podcastu jsme tentokrát vyzpovídali trenéra Jiřího Lehečky Michala Navrátila. Se synem Jaroslava Navrátila jsme se bavili o tom, kam až se vyšplhal v roli aktivního tenisty a také o tom, koho již dokázal vytáhnout do TOP 100 světového žebříčku. Samozřejmě nesmělo chybět ani povídání o jeho současném svěřenci Jirkovi Lehečkovi a o jeho jízdě v Austrálii. Přejeme příjemný poslech.

Již podruhé jsme v podcastu přivítali mentálního kouče Jana Mühlfeita. Tentokrát jsme si s ním povídali o úspěšném tažení Jiřího Lehečky na Australian Open a na Next Gen ATP Finals, kterého se Mühlfeit osobně zúčastnil a pomohl tak Lehečkovi probojovat se do finále. Během celého podcastu zaznělo nespočet rad, jak se po mentální stránce cítit dobře. Přejeme příjemný poslech.

Tiebreak Tennis Podcast je zpět a pokud sledujete naše sociální sítě, tak víte, že hostem byla olympijská vítězka a 12. hráčka světa Belinda Bencic. Belinda zavzpomínala na juniorskou kariéru a na začátky na profesionálním okruhu. Řekla nám, jak těžké je vrátit se po zdravotních patáliích, se kterými se potýkala, když byla na vrcholu a soupeřila s těmi nejlepšími. Nechybělo ani povídání o úspěšné olympiádě nebo hvězdném Rogerovi Federerovi. Přejeme ničím nerušený poslech a omlouváme se za občasné zvukové šumy, v době natáčení podcastu totiž byla Belinda v Austrálii.

V dalším dílu Tiebreak Tennis Podcastu jsme přivítali hosta, který v minulém roce zaznamenal ohromný posun žebříčkem nahoru, i když se to od něj nečekalo. S Markem Gengelem, českým tenistou, který se nyní pohybuje okolo 250. místa světového žebříčku, jsme si povídali o tom, co za takovým vzestupem stojí. Dále zmínil, kde odehrál nejvíce turnajů ITF, jaké to bylo slavit tituly na tomto okruhu a jaký rozdíl vidí mezi kategoriemi Futures a Challenger. Na konci Marek zmínil, jaké jsou jeho cíle pro nadcházející sezónu 2023. Přejeme příjemný poslech.

Tiebreak Tennis Podcast se neuchýlil k zimnímu spánku, ba naopak jede na plné obrátky. Dalším hostem, který přijal naše pozvání, byl člen TOP 200 a vítěz letošního challengeru v Prostějově Vít Kopřiva. S českým tenistou jsme si povídali o jeho začátcích a juniorské kariéře, ale největší pozornost jsme věnovali té profesionální. Zmínili jsme jeho nejvzácnější úspěch, bavili jsme se o jeho premiérovém titulu a také o tom, jak mu narození potomka změnilo život. Přejeme příjemný poslech.

V dalším díle Tiebreak Tennis Podcastu jsme přivítali jednu z největších současných hvězd českého mužského tenisu. Pozvání k nám přijala dlouholetá česká jednička Jiří Veselý. Zabrousili jsme s ním do počátků jeho juniorské kariéry, ale největší část podcastu jsme se bavili o jeho profesionální kariéře. Kde Jirka získal svůj první titul? Jak se zrodil úspěch v podobě finále na ATP 500 v Dubaji a co plánuje do budoucna? To vše se dozvíte v našem podcastu. Přejeme příjemný poslech.

Google translate