To bude ale hráč… Brandon Nakashima

Zdroj fotky: Getty Images

V rubrice To bude ale hráč... bychom se rádi zaměřili na mladé vycházející talenty. Prvním z nich je devatenáctiletý Američan Brandon Nakashima, který je na výborné cestě stát se budoucím členem TOP 10. A kdo ví, v budoucnu by se klidně mohl stát i světovou jedničkou. Nakročeno k tomu má parádně, nyní stačí pouze vytrvat a tvrdě pracovat.

Jeden semestr na univerzitě a dost

Brandon Nakashima se narodil 3. srpna 2001 v San Diegu. Měří 185 cm, hraje pravou rukou a využívá obouručný backhand. Profesionálem se stal v roce 2019 a v lednu téhož roku se v 17 letech dostal na University of Virginia, kde hrál univerzitní ligu a dosáhl v ní velmi dobrých výsledku. Může se pyšnit rekordem jak ve dvouhře (17/5), tak ve čtyřhře (20/3). Na škole ale strávil pouze jeden semestr. Poté se rozhodl naplno se věnovat tenisu. Nejraději a nejvíce hraje na tvrdém povrchu. Má dva tituly z challengerů a dva tituly z kategorie ITF.

Začátky na okruhu ATP a skalpy kvalitních hráčů

Profesionální kariéru začal, jak už bylo zmíněno, v roce 2019, ale už v předešlém roce dosáhl výrazného úspěchu, když vyhrál finále ITF Junior Masters nad dalším talentovaným hráčem a bývalou juniorskou jedničkou Tseng Chun-hsinem.

Tiebreak Shop, Tiebreak tričko, Tiebreak mikina,

Nakashima to mezi juniory dotáhl nejvýše na třetí místo, a to na konci roku 2018. Nedlouho po jeho odchodu z univerzity se začal prosazovat na hlavním okruhu ATP. Z počátku to bylo především na amerických challengerech, kde se pravidelně dostával do čtvrtfinále i semifinále a kde si připisoval skalpy kvalitních hráčů, např. Taró Daniela či Michaela Mmoha.

První skalp hráče TOP 50

Do povědomí světového tenisu se dostal v závěru roku 2019 na Havaji, kde hrál svoji první exhibici, na které se překvapivě dostal do finále. Porazil na ní nejprve Christiana Harrisona a později i Taylora Fritze, aktuální světovou třicítku. Opravdu slušný výkon na mladíčka, kterému v té době bylo 18 let, nemyslíte?

Pandemie koronaviru ho nezastavila

V roce 2020 tenis zbrzdila pandemie koronaviru, ne však Brandona. Ještě před zrušením většiny turnajů si připsal první start v hlavní části turnaje pod hlavičkou ATP, a to loni na začátku února na turnaji v Dalray Beach, kde dostal divokou kartu a k překvapení všech se dostal do čtvrtfinále. V něm sice podlehl 2:1 na sety Yoshihito Nishiokovi, ale na cestě do čtvrtfinále porazil Jiřího Veselého a také vynikajícího hardaře Camerona Norrieho.Turnajů bylo málo a Brandon neměl kde sbírat cenné zkušenosti, přesto si na konci roku 2020 spřipsal svůj první challengerový titul, konkrétně v Orlandu. Na začátku letošního roku se snažil kvalifikovat na svůj první grandslam, avšak neúspěšně. Vypadl na raketě komety této sezony Aslana Karatseva. Začátkem února si na challengeru ve francouzském Quimperu připsal svůj druhý titul. Stejně jako v Orlandu také na tvrdém povrchu, ale tentokrát v hale.

Budoucí hvězda světového tenisu

Brandon Nakashima se velmi dobře prosadil mezi juniory. Nejtěžší samozřejmě je, jako u mnoha jiných sportů, přechod z juniorské kategorie do té dospělé, a to Brandon zatím zvládá skvěle. Už teď je na 136. místě světového žebříčku a nemá daleko do první stovky. Nyní se snaží objíždět co nejvíce turnajů, a to jak challengery, tak kvalifikace na větší turnaje ATP.

Nakashima má skvělý backhand, jak jsme na to od této generace mladých talentů zvyklí, ale nebojí se ani zaútočit z forehandu. Je to velice komplexní hráč, má vynikající pohyb a skvěle si dokáže pomoci servisem. Míček se snaží vždy udržet ve hře, i proto je pro většinu tenistů velice nebezpečným a nepříjemným soupeřem. Velice se mi líbí jeho přístup, soustředí se na sebe a myslím si, že je psychicky velice silný, jelikož se nenechá vykolejit třeba špatně zahlášeným outem. Brandon v budoucnu určitě bude aspirovat na post světové jedničky.

Budu rád za každou zpětnou vazbu a napište mi do komentářů, jaký hráč je pro Vás největším talentem světového tenisu. Pod článkem video z Challengeru v Quimperu, kde získal svůj druhý titul.

Pozvu Vás také na rubriku To byl ale hráč..., kde se můžete dozvědět o skvělé kariéře Marie Šarapovové

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full