To bude ale hráč… Jack Draper

Zdroj fotky: Getty Images

V rubrice To bude ale hráč… je naším cílem zaměřit se na mladé vycházející talenty a jedním z nich je i britský tenista Jack Draper. Mladík původem ze Suttonu sbírá cenné zkušenosti v dospělém tenisu a již jako šestnáctiletý si zahrál challengerový turnaj na trávě ve městě Ilkley.

Bývalá juniorská sedmička

Jack Draper se narodil 22. 12. 2001 v britském Suttonu. Jedná se o hráče, který hraje levou rukou a forehand je jeho opravdu velkou zbraní. Nicméně obouručný backhand, kterým diktuje tempo hry, není o moc slabší. Se 192 centimetry také skvěle servíruje a uhrává si tak hodně přímých bodů z podání. Jako asi každý Brit má i Draper velice rád trávu a cítí se na ní jako doma. Na travnatých dvorcích toho ale zatím, i vzhledem ke svému věku, moc neodehrál a objíždí především turnaje na tvrdém povrchu.

Jack byl v juniorském žebříčku nejlépe na sedmém místě. V roce 2018 dokonce bojoval o titul na Wimbledonu, ale ve finále prohrál ve třech setech s Tseng Chun-hsinem.

Potenciál ukazuje na ITF turnajích

Již v roce 2018 se začal prosazovat na turnajích kategorie Futures, kdy během září a října dokázal získat hned tři tituly, a nebýt jednoho prohraného semifinále, mohly to být dokonce čtyři triumfy v řadě. Na šestnáctiletého mladíka opravdu skvělé představení.

V roce 2019 dostal první příležitosti i na soutěžích kategorie challenger. Pro tak mladého hráče je to obrovská zkušenost a ohromné plus do jeho kariéry. Zahrál si například druhé kolo v Nottinghamu na trávě. Pokud nepočítáme kvalifikaci, tak to byla dokonce jeho premiérová zkušenost s challengerem.

Poté přidal další tři tituly na Futures a také své premiérové čtvrtfinále na challengeru v americkém Fairfieldu. Nebýt pandemie koronaviru, tak by nyní Jack Draper mohl být na světovém žebříčku mnohem výš. Bohužel tomu tak není a Brit musí stále bojovat o TOP 200 a kvalifikace na grandslamy.

V roce 2020 přidal další titul na Futures a dokonce v exhibici Battle of the Brits porazil Camerona Norrieho.

První start na turnaji ATP

Letos v březnu si připsal svůj první start na turnaji kategorie ATP 1000. Na tento den ale asi nebude vzpomínat v úplně dobrém, jelikož zápas musel vzdát kvůli obrovskému vyčerpání.

Další start v soutěži ATP zaznamenal v anglickém Queen’s clubu, kde vůbec nezklamal a připsal si čtvrtfinále po skalpech Jannika Sinnera nebo Alexandera Bublika. Pyšní se také účastí v prvním kole na letošním Wimbledonu, kde v ve kterém sebral set Novaku Djokovičovi.

Jack Draper je hráčem, který je podobný Denisu Shapovalovim především forehandem a podáním. Brit se prezentuje nátlakovou hrou, ve které hraje velkou roli jeho servis. Pokud se mu podávání nedaří, znamená to pro něj veliké oslabení. Draper se bude prosazovat především na tvrdém povrchu a v hale. Jednoho den by se měl jistě podívat do TOP 20, a pokud vylepší svou hru a bude předvádět konzistentní hru, má i na mnohem vyšší pozice.

Sledujte nás také na FacebookuInstagramu, aby Vám neuniklo nic, o čem byste měli z tenisového světa vědět.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full