To bude ale hráč... Joao Fonseca

Zdroj fotky: CBT

V rubrice to bude ale hráč přinášíme mladé talenty, o kterých brzy uslyšíme. Tentokrát vám představíme tenistu Joaoa Fonsecu. Brazilec nedávno zaznamenal dvě výhry na challengeru mezi muži v brazilském městě Florianopolis ze svého ročníku 2006.

Juniorská kariéra 

V květnu 2022 zažil Fonseca svůj juniorský debut na Roland Garros, kde došel až do osmifinále. V něm nestačil na nasazenou čtrnáctku Francouze Gabriela Debrua. O šest měsíců později byl Joao součástí historického umístění Brazílie na Davis Cupu juniorů. Společně s Pedro Rodriguesem a Gustavo Almeidem vybojovali daviscupovou trofej v Antalyi v Turecku, když ve finále porazili Spojené státy americké. V předchozích ročnících se umístili nejlépe v roce 2006, kdy brali bronzovou příčku za Nizozemskem a Ruskem.

"Byl to úžasný týden a pro Brazílii jsme se zapsali do historie. Je to poprvé, co jsme byli korunováni daviscupovými juniorskými šampiony a je to úžasný pocit. V průběhu finále jsme všichni podali dobrý výkon a byla to skutečná týmová práce. Bojovali jsme až do konce a jsme tak šťastní. Psát historii pro svůj národ je něco, co bude žít dlouho v paměti,” řekl Fonseca po zisku titulu.

Největšího úspěchu dosáhl Fonseca v lednu letošního roku na juniorském Australian Open, poté co se dostal do finále ve čtyřhře se svým parťákem Belgičanem Alexander Blockxem. Pro tento turnaj byli jedničkami. Nejdříve přejeli sourozence Bigunovi po 45. minutách, a následně si poradili s Kanaďanem Keegan Ricem a Korejcem Hoyoung Rohem, ukrajinsko-estonskou dvojicí Iakubenko/Ojakaar, australským duem Errey/Schoeman a byli ve finále. O titul je připravili deblisté Learner Tien a Cooper Williams. Američané byli turnajovým párem s číslem 7 a po hodině a třech minutách se stali vítězi po setech 6:4 a 6:4.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Joao Fonseca (@joaoffonseca)

Challenger mužů ve Florianopolis 

Šestnáctiletý Fonseca si v prvním kole poradil s chilským hráčem Gonzalo Lamou po dvou setech. Ve druhém kole narazil na krajana a svého deblového spoluhráče Thiaga Seybotha Wilda, s kterým se rval ve třech sadách. Posledním zápasem pro něj bylo čtvrtfinále, kde nestačil na rodáka Eduarda Ribeira. První sadu ovládl s přehledem 6:1 Eduardo, ale Fonseca zabojoval a v tiebreaku získal druhý set. Třetí část zápasu zvládl lépe znovu soupeř, který zvítězil 7:5. Přestože Joao Fonseca skončil ve čtvrtfinále, tak ukázal že se může měřit s žebříčkově lepšími hráči.

Na stejném turnaji si zahrál i čtyřhru s Brazilcem Wildem, kde došli až na semifinále. V prvním kole přemohli chilsko-argentinský pár Lama/Puches po 55. minutách, poté si poradili s druhým nasazeným párem a zároveň sourozenci Connerem a Arklonem Huertas Del Pino po třech setech. Poslední zápas na deblovém challengeru odehráli proti brazilské dvojici Pedro Boscardin Dias a Gustavo Heide. Ti je porazili až díky zkrácené hře, kterou ovládli poměrem míčků 10:7.

Nedávný turnaj na ITF 

Na konci dubna se Fonseca zúčastnil soutěže ITF M15 v brazilském městě Mogi das Cruzes. V prvním kole přešel přes Joana Marcose Nusdea po dvou setech a stejný počet mu stačil k vítězství nad Gabrielem Roveri Sidneyem a Rafaelem Tosettem. V semifinále se střetl s turnajovou jedničkou Orlandem Luzem a ten si s ním poradil po sadách 7:5 a 6:2.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full