To bude ale hráč... Mirra Andreeva

Zdroj fotky: Getty Images

V rubrice To bude ale hráč… vám přinášíme mladé tenisty a tenistky, o kterých si myslíme, že budou vyhrávat velké turnaje. Dnes se podíváme na Rusku Mirru Andreevu.

Mirra Aleksandrovna Andreeva se narodila 29. dubna 2007 v ruském městě Krasnojarsk. Má starší sestru Eriku narozenou 24. června 2004, se kterou odehrála svůj první zápas na madridském turnaji. V něm porazily ukrajinsko-německý pár Kichenok/Zimmermann 6:7, 7:6 a 10:1.

Juniorská kariéra

V lednu letošního roku si Mirra zahrála juniorské Australian Open a dostala se až do finále. Pro tento turnaj byla nasazenou sedmičkou. V prvním kole odehrála jen 53 minut, jelikož si jasně poradila s hráčkou z Maroka Malak El Allami 6:2, 6:1. Následoval duel s Japonkou Wakana Sonobe a opět byla brzy vítězkou, tentokrát po hodině a dvou minutách, po setech 6:2 a 6:2. Třetí kolo neboli osmifinále proti Bulharce Rosice Denčeva zvládla poměrem 7:5, 7:5. Ve čtvrtfinále byla její soupeřkou Slovenka Renata Jamrichová. Ta vyhrála australský debl se spoluhráčkou Italkou Federicou Urgesi ovšem s Andreevou prohrála poměrem 4:6, 4:6. V semifinále na ni čekala nasazená třináctka Ranah Akua Stoiber z Velké Británie.

O účasti Mirry ve finále rozhodly dvě sady (6:3, 6:2). V něm poměřila síly s krajankou Alinou Korneeva, s kterou odehrála na tomto turnaji poprvé tři sety. První přinesl dvě ztracená podání na obou stranách a tiebreak s výsledkem 7:2 pro Andreevu. V příštím chybovala dvakrát Mirra, a tak vyhrála soupeřka 4:6. Poslední sada přinesla zajímavý průběh, a to hlavně ke konci. Za stavu 4:5 mohli vidět diváci několik brejkbolů a jeden mečbol s výhrou Andreevy, která ale nepodávala. Následně vrátila soupeřce podání a Korneeva si udržela to svoje, a vyhrála juniorské Australian Open.

Titul v Chiasso 

Mirra Andreeva se stala minulý týden první hráčkou, která vyhrála dvě trofeje na úrovni ITF W60 nebo vyšší, než jí bylo 16 let. Nejdříve uspěla na turnaji ve švýcarském Chiasso, a poté i na Bellizoně. Na prvním zmíněném místě porazila nejprve domácí hráčku Jenny Duerst (6:3, 6:2), a poté Češku Barboru Palicovou (6:0, 6:2). Ve čtvrtfinále přejela Rumunku Alexandru Ignatik 6:0, 6:3 a v semifinále Argentinku Nadiu Podoroska 6:4, 6:0. Finále odehrála proti rodačce ze Švýcarska Celine Naef, se kterou se prala o titul ve třech setech. První sadu získala domácí tenistka snadno 6:1. Další musel rozhodnout až tiebreak, kde Andreeva uhrála 7 míčků a její soupeřka pouze třetí sadu, a tedy poslední, už Mirra nepustila a Naef neuhrála ani jeden game (6:0).

Další trofej na ITF v Bellinzoně 

V prvním kole narazila na domácí hráčku Fionu Ganz, s kterou byla hotová po hodině a sedmi minutách (6:0, 6:2). Následující soupeřka Lotyška Darja Semenistaja s ní bojovala ve třech setech, ale nakonec podlehla (4:6, 6:4, 1:6). V osmifinále vyzvala Španělku Andreu Lazaro Garciu, která se po sadách 2:6 a 4:6 loučila se soutěží. Čtvrtfinále jí přineslo turnajovou devítku Němku Marii Benoit, ta dokázala získat pouze tři gamy za dva sety (2:6, 1:6). V příštím kole změřila síly se Švýcarkou Celine Naef, s kterou byla ve finále na minulé soutěži W60. Ovšem i tentokrát byla Mirra šťastnější po výsledku 6:1 a 6:4. Její finálovou sokyní byla Francouzka Fiona Ferro.

První set dokázala získat s přehledem Ferro díky třem ztraceným podáním Rusky (6:2). Další sada trvala pouze 32 minut, jelikož se karta obrátila a ten samý počet ztrát nabídla soupeřka Andreevě a ta je využila (6:1). Ve třetím setu ztratily dvakrát svůj servis obě hráčky a stav byl 5:4 pro Mirru. Dále servírovala Francouzka a bylo k vidění několik brejkbolů a mečbolů. Na tabuli svítilo skóre 40:40, a následně měla výhodu Andreeva, ta ji využila a slavila titul.

Aktuálně patří ruské hráčce 194. místo v žebříčku WTA, a to byla před 13 měsíci nehodnocená.

Mutua Madrid Open 2023 

Andreeva dostala divokou kartu na madridský turnaj, který právě probíhá. Je to pro ni druhá hlavní soutěž na úrovni Tour a první účast na WTA 1000.

V prvním kole jí los přidělil Kanaďanku Leylah Fernandez, s tou si poradila po hodině a 17 minutách výsledkem 6:3 a 6:4. V dalším kole vyzvala hráčku v první dvacítce Beatriz Haddad Maia, kterou porazila po dvou setech 7:6, s tiebreakem 8-6 a druhou sadou 6:3. Třetí kolo odehrála dnes proti nasazené sedmnáctce Magdě Linette, ta zvítězila v minulém kole nad Markétou Vondroušovou, a po dvou setech (6:3, 6:3) postupuje Mirra Andreeva dále. Příště ji čeká světová dvojka Aryna Sabalenka.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full