To bude ale hráč... Petr Brunclík

Zdroj fotky: ČTS

V rubrice To bude ale hráč… vám přinášíme mladé tenisty a tenistky, o kterých brzy uslyšíme. Dnes se podíváme na domácího mladíka Petra Brunclíka, který se narodil 17. července 2006 a jeho klubem je TK Sparta Praha.

Juniorská kariéra

Během posledních let se Petru Brunclíkovi daří vyhrávat několik turnajů ročně ve dvouhře i čtyřhře. My si připomeneme ty nejzásadnější ve dvouhře. V únoru 2020 společně s Filipem Hanzelínem a Kryštofem Švojgrem vybojovali třetí místo na halovém mistrovství Evropy družstev, když porazili Německo 2:0. O 6 měsíců později se stal mistrem České Republiky ve dvouhře i čtyřhře ve Valašském Meziříčí. Do turnaje nastupoval jako jednička a ve finále porazil Kryštofa Švojgra 6:4, 6:4. Díky spoluhráči Denisu Petákovi přidal “double”, poté co si poradili s Filipem Hanzelínem a Brunclíkovým soupeřem z dvouhry. V květnu 2021 vyhrál turnaj v albánské Tiraně a o týden později zde obhájil titul. Za 4 měsíce si opět zahrál finále v Tiraně a porazil v něm Milana Ristova z Černé Hory 6:2, 6:2.

V prosinci zvednul Petr nad hlavu svou první trofej z juniorského turnaje na okruhu ITF v thajském Nonthaburi, když ve finále zvítězil nad M. Jimenezem 6:3 a 6:2. O týden později se dostal na stejném místě znovu až do finále, ale prohrál s Američanem M. Leongem. I potřetí se dostal až na konec turnaje v Nonthaburi, ale po prvním setu odstoupil kvůli zranění. V únoru 2022 se stal dorosteneckým přeborníkem Prahy, poté co se utkal ve finále se sparťanským hráčem Jakubem Vrbou - 6:3 a 6:2. Na začátku letošního roku si odvezl druhé místo z mezinárodního turnaje v Bratislavě.

Juniorský Davis Cup 2022

Český výběr ve složení Petr Brunclík, Maxim Mrva a Filip Hanzelín si ve skupině B poradili s Itálií, Velkou Británií a Indií s výsledkem 3:0 proti každému ze soupeřů. Do čtvrtfinále proti USA nastupovali v roli mírných favoritů ovšem Američané vyhráli 2:0. Nejdříve prohrál Petr Brunclík s Kaylanem Bigunem 1:6, 4:6 a následně padl i Maxim Mrva proti Alexandru Razeghimu 5:7, 5:7. České juniory, tak čekal zápas o páté místo. K tomuto umístění museli porazit Španělsko a Austrálií. S prvním soupeřem si poradili 3:0, s druhým 2:1 a páté místo bylo jejich.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Petr Brunclik (@peta_insta)

Květnový maraton

Před pár dny se Brunclík zúčastnil ITF turnaje mužů M15 v Prijedoru (Bosna a Hercegovina). Zahrál si zde dvouhru i čtyřhru. Ve dvouhře došel až do čtvrtfinále a ve čtyřhře společně s Bělorusem Vitaliem Shvetsem nestačili ve finále na dvojici Karol/Moundir. Možnou příčinou jejich neúspěchu mohl být šílený program českého tenisty, za který mohlo deštivé počasí. Petr Brunclík musel totiž v sobotu odehrát čtyři zápasy. Nejdříve nastoupil do čtvrtfinálové dvouhry, kde podlehl domácímu Andreji Nedićovi 1:6, 6:1, 4:10 a poté odehrál tři zápasy čtyřhry. Za sobotní den strávil celkem na kurtu přes čtyři a půl hodiny.