Systém divokých karet na J&T Banka Ostrava Open

Zdroje fotky: se souhlasem JT Bank Ostrava Open

Na konci září proběhne v Ostravě druhý ročník J&T Banka Ostrava Open, který v loňském roce sklidil velkou pochvalu. Letos bude turnaj obohacen o diváckou kulisu, což ocení řada tuzemských příznivců tenisu. Představí se zde řada českých hráček. Jmenovitě Karolína Plíšková, Petra Kvitová, Barbora Krejčíková, Karolína Muchová a mnoho dalších. Pilotní ročník vyhrála Běloruska Aryna Sabalenka. Bude letos ve finále alespoň jedna česká hráčka?

Po roce zase v Ostravě

Po úspěšném loňském ročníku tenisového turnaje J&T Banka Ostrava Open se můžeme i letos těšit na jeho pokračování. Turnaj bude v letošním roce probíhat od 20. - 26. 9. Představí se zde plejáda těch nejlepších hráček, ať už z České republiky, tak ze zahraničí. Kromě Karolíny Plíškové a Karolíny Muchové se turnaje zúčastní například i držitelka olympijského zlata Belinda Bencic či bronzová Elina Svitolina.

Může jít o obrázek text, kde se píše J&T BANKA OSTRAVA OPEN 2021 PRIHLÁŠENÉ HRÁČKY #4 #6 #8 #9 #11 KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (CZE) ELINA SVITOLINA (UKR) IGA SWIATEK (POL) BARBORA KREJČÍKOVÁ (CZE) PETRA KVITOVÁ (CZE) #12 BELINDA BENCIC (sUI) #15 ANASTASIA PAVLYUCHENKOVA (RUS) #16 ELISE MERTENS (BEL) #17 ANGELIQUE KERBER (GER) #18 MARIA SAKKARI (GRE) #20 ELENA RYBAKINA (KAZ) #24 KAROLÍNA MUCHOVÁ (CZE) #26 PAULA BADOSA (ESP) #30 ANETT KONTAVEIT (EST) #31 VERONIKA KUDERMETOVA (RUS) #32 PETRA MARTIC (CRO) #33 YULIA PUTINTSEVA (KAZ) #35 ALISON RISKE (USA)
Systém divokých karet

V rámci turnaje proběhně dvoukolová kvalifikace a budou se rozdávat tzv. wild cards, tedy divoké karty. Systém divokých karet je trochu odlišný od velikosti turnaje. J&T Banka Ostrava Open patří do kategorie WTA 500, dříve známé jako kategorie Premier. Zde jsou určitá pravidla i pro startovní pole hráček (o tom třeba v jiném článku). Výše zmíněné hráčky doplní ještě šest úspěšných kvalifikantek. První čtyři nasazené hráčky dostanou do prvního kola volný los. V tomto případě, pokud se složení přihlášených hráček nezmění, to jsou Karolína Plíšková, Elina Svitolina, Iga Swiatek a Barbora Krejčíková.

V hlavní soutěži je aktuálně 18 hráček. Čtyři hráčky mají volný los do prvního kola, tudíž tyto losy musíme přičíst. Hráčky v hlavní soutěži doplní 6 kvalifikantek. To je dohromady 28 obsazených míst. Do turnajového pavouka ovšem vstupuje 32 hráček. Právě čtyři poslední místa jsou určena pro divoké karty. Dvě z nich si organizátoři přidělí dle libosti,  jak uznají za vhodné. Často se tyto karty udělují tuzemským hráčkám, ať už třeba mladým nadějím, tak ostříleným harcovnicím. Zbylé dvě divoké karty jsou tzv. wild cards for TOP 20 players. To znamená, že na zbylé dvě karty mají právo hráčky ze světové dvacítky, nebo musí splnit jednu z následujících podmínek:

  • Bývalá světová jednička
  • Vítězka grandslamu.
  • Vítězka turnaje mistryň.
  • Vítězk turnaje kategorie WTA 1000 (dříve známé jako Premier Mandatory).

V praxi to může vypadat tak, že například loňská vítězka Aryna Sabalenka se rozhodne nakonec startovat po US Open v Ostravě, bude chtít obhájit body, tudíž zažádá o divokou kartu. Musí jí dostat, jelikož je aktuální členka TOP 20. Kdyby se o tyto divoké karty žádná hráčka nepřihlásila, tak obě karty jdou na konta hráček, které jsou první pod tzv. cut off, respektive pod hranicí postupu do hlavní soutěže bez nutnosti hrát kvalifikaci.

Banner web_karta
 
Turnaj s diváckou kulisou

Závěrem mám pro fanoušky "živého" tenisu skvělou zprávu. Včera (30. 8. 2021) se tým našich redaktorů zúčastnil tiskové konference k pořádanému turnaji v Ostravě. Turnaj se bude hrát za přítomnosti diváků, tak příliš dlouho neotálejte a vyražte podpořit český tenis. Bližší informace naleznete na webu turnaje. Lístky jsou již v prodeji a mizí opravdu rychle.
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full