Emma musí zůstat soustředěná, radí grandslamová vítězka

Zdroj fotky: Jimmie48

S jistotou můžeme říct, že jednou z hráček, která letos zaznamenala největší progres, je Emma Raducanu. Od Wimbledonu, kde figurovala na 334. místě, se posunula až na neuvěřitelnou 22. pozici. To bylo způsobeno účastí ve 4. kole domácího grandslamu a hlavně vítězstvím na US Open. Takový rychlý posun mezi elitu ale může hráčce přivodit velký tlak. Právě s tím, jak se s takovou situací vypořádat, poradila Emmě Simona Halep.

Vzrůst po vítězství na grandslamu

Po triumfu na US Open nabrala Emma po celém světě na popularitě. Kromě velkého posunu v žebříčku a zápisu do historie se zvedla i čísla na jejích sociálních sítích. Na Instagramu mladou Britku před posledním grandslamem sezóny sledovalo 400 tisíc fanoušků. Po zisku trofeje v New Yorku se toto číslo zvedlo na neuvěřitelných 1,4 milionů fanoušků. K dnešku se toto vyšplhalo na 2,1 milionů.

Po vítězství v New Yorku se objevila na billboardu na slavném Times Square. V New Yorku se kromě focení a akcí spojených s médii zúčastnila další prestižní události, kterou bylo Met Gala. Z tenisového světa na tuto akci zavítali také sestry Williamsovy, Maria Sharapova, Emmina finálová soupeřka Leylah Fernandez, Sloane Stephens, Felix Auger-Aliassime a Matteo Berrettini s přítelkyní Ajlou Tomljanovic.

Zklamání v Indian Wells

O pár týdnů později obdržela divokou kartu na turnaj kategorie WTA 1000 do Indian Wells. Očekávalo se, že se předvede ve skvělé formě z New Yorku a odehraje další úspěšný turnaj. Opak byl ale pravdou.

Jako 17. nasazená měla volný los a hrála až ve druhém kole. V něm se utkala se 100. hráčkou světa Aliaksandrou Sasnovich. K velkému překvapení všech ji Běloruska porazila hladce 6-2, 6-4. Po překvapivé prohře se Raducanu odhlásila i z turnaje v Moskvě, který se koná tento týden.

Na Emmu byl kladen velký tlak, je ale nutné podotknout, že Britka v Indian Wells odehrála teprve čtvrtý turnaj na hlavním okruhu WTA. Není proto natolik zkušená jako ostatní hráčky, které se na okruhu pohybují o poznání déle.

Rady od dvojnásobné grandslamové vítězky

Simona Halep, kterou Emma označila jako jednu z tenistek, ke kterým vzhlíží, vyjádřila na adresu Emmy Raducanu podporu.

“Ano, přeju jí štěstí. Musí zůstat soustředěná, protože má před sebou mnoho tenisových let a jsem si jistá, že takových turnajů vyhraje mnohem víc. Určitě to ale pro ni bude těžké, pokud na sobě bude cítit tlak,” řekla.

Rumunka také porovnala své vítězství na grandslamu s triumfem Emmy Raducanu a popsala, jak důležité je po zisku takového titulu zůstat soustředěná a nohama na zemi.

“Já jsem svůj první grandslam vyhrála pozdě. Vyhrála jsem nějaké turnaje předtím, ale žádné z těchto vítězství se nedá porovnat s výhrou na grandslamu. Z mého pohledu musíte po tak velkém vítězství zůstat maximálně soustředění, protože jste mladí a nemáte tolik zkušeností s výhrami na turnajích nižší kategorie, protože pro Emmu to byl první titul a rovnou grandslamový,” dodala Halep.

Co myslíte, měla by se Emma řídit radou od Simony Halep? Nepřipouštět si tlak a soustředit se na svou hru? Dejte nám vědět do komentářů.