Linda Fruhvirtová v Charlestonu končí  

Linda Fruhvirtová se na okruh WTA do hlavní soutěže dostala poprvé ve své tenisové kariéře. Díky divoké kartě, kterou dostala od organizátorů, se mohla v prvním kole postavit na kurt proti Francouzce Cornetové, přes kterou po její skreči postoupila. Ve druhém kole zvítězila 2:0 na sety nad Emmou Navarrovou a dnes čelila Australance Sharmové, se kterou bojovala o postup do semifinále.

Linda Fruhvirtová do zápasu vstoupila s velkou porcí nervozity. Toho jsme si mohli všimnout při podáních, kdy během prvního gamu vytvořila tři dvojchyby. Jenže velmi kvalitní defenzivní hra pomohla české hráčce k záchraně gamu. Sharmová dopomohla teprve patnáctileté hráčce k náskoku poté, co zaznamenala vysoký počet chyb. Fruhvirtová ale náskok dlouho nepodržela, protože měla opět problémy při servírování. Australanka se dostávala do tempa a snažila se být aktivnější hračkou. Střílela údery více k lajně a přebíhala k síti. To však nebyl nejlepší nápad, protože chyby, které tvořila, pomohly Lindě k možnosti breakballu. Ten však Australanka skvělým servisem odvrátila. Za stavu 4:4 hráčka ze Sparty opět přidala další dvě dvojchyby, kterými poprvé odstřelila soupeřku do vedení. Bývalá hráčka ze světové stovky si už možnost doservírování sady nenechala uniknout a první set ukořistila po stavu 6:4.

České fanoušky rozhodně neuspokojil ani začátek druhého setu, kdy Linda opět chybovala na servisu a připsala si další tři dvojchyby. Celkem jich na kontě měla už jedenáct. To, co však nešlo na servisu, doháněla mladá Češka během výměn. I přes dva ztracené servisy v  řadě byl proto stav srovnaný - 2:2. Naneštěstí přišlo další vzkříšení Sharmové a ta i přes útočnou hru Češky dokázala opět odskočit do vedení 4:2. Linda nebyla daleko od srovnání ale když se Australanka dostala do nepříznivé pozice, tak zahrála své vrcholové údery, čímž Lindě takřka nedala šanci. Fruhvirtová prohrála své následující podání čistou hrou a Sharmová celý zápas ukončila vítězným úderem po lajně. Zápas skončil 6:4 a 6:3 z pohledu postupující australské hráčky.

Linda se rozhodně nemá za co stydět. Na turnaji vyřadila bývalou světovou jedenáctku a připsala si první významné body do žebříčku WTA, v  němž se v pondělí z nynější 499. pozice posune téměř o 150. míst. Já doufám, že těmito výkony si zajistila šanci na další divokou kartu.

Pokud si chcete přečíst rozhovor s vrstevnicí Lindy Fruhvirtové, tak jsme měli možnost položit pár otázek také velmi mladé nadané tenistce. Rozhovor s Nikolou Bartůňkovou si můžete přečíst zde.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full