Marie Bouzková slaví první titul na okruhu WTA

Zdroj fotky: Getty Images/WTA

Bouzková prolomila finálovou smůlu a na čtvrtý pokus se jí podařilo získat vysněnou trofej poté, co ve finále Livesport Prague Open porazila Rusku Anastasii Potapovou po setech 6:0 a 6:3.

Vydařená sezóna

Livesport Prague Open je za námi a my známe jeho vítězku. Stala se jí opět česká hráčka, tentokrát však nejde o Barboru Krejčíkovou, ale o Marii Bouzkovou.

Maruška prožívá zatím nejlepší sezónu své kariéry. Začátek sezóny byl sice trochu pomalejší, ale už na konci února si zahrála finále v mexické Guadalajaře, kde nestačila na Sloane Stephens a podlehla po setech 7:5, 1:6 a 6:2. Ve zbytku sezóny si Bouzková držela určitou herní úroveň, leč antuka není zrovna její oblíbený povrch. Kvůli promocím i část antukové sezóny vynechala.

První čtvrtfinále na grandslamu

Na trávě se Bouzkové dařilo až v All England Clubu, kde dokráčela do svého prvního grandslamového čtvrtfinále, kde nestačila na pozdější vítězku Ons Jabeur z Tuniska. Maruška zde nicméně porazila velice kvalitní protihráčky, jako jsou Alison Riske, Danielle Collins nebo Caroline Garcia.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Marie Bouzková (@maryybou)

Napočtvrté to vyšlo

Marie Bouzková čekala na svůj vysněný premiérový titul až do svých 24. narozenin. Poprvé si finále na okruhu WTA (s dotací 250 tis. dolarů a výše) zahrála v roce 2020 v Monterrey, kde byla nad její síly Ukrajinka Elina Svitolina. O rok později se dostala do finále jednoho z přípravných turnajů před Australian Open, kde nestačila na Rusku Daryu Kasatkinu. V obou případech šel zápas do tří setů. Podobně probíhal i třetí finálový zápas v Guadalajaře, jak bylo zmíněno již v úvodu článku.

V Praze Bouzková předváděla parádní tenis již od prvního kola. Soupeřkám nedala příliš prostoru pro hru a dokonce ve dvou případech rozdávala kanáry. Její finálový výkon byl na jedničku a kromě drobného zaváhání na začátku druhého setu nedala Potapové nejmenší šanci a dokráčela si tak pro premiérový titul.

Zápas to byl tak trochu zvláštní v tom, že Bouzková držela strategii, kdy čekala na chybu soupeřky. Potapova finále mentálně úplně nezvládla a kupila chybu za chybou. Celkem jich udělala víc než 40 oproti 8 chybám Bouzkové. Na celém zápase je kuriózní, že si česká hráčka došla pro vítězství, aniž by připsala jediný vítězný míč. Je nutno vypíchnout, že kromě výborné obrany se Maruška zlepšila na podání a byla velmi nebezpečná na příjmu. Doufejme, že na tento úspěch na blížících se amerických betonech dokáže navázat.

Cesta za titulem:

první kolo: Bouzková–Kraus (6:2, 7:6(2))

osmifinále: Bouzková–Šalková (6:1, 6:2)

čtvrtfinále: Bouzková–Selekhmeteva (6:3, 6:0)

semifinále: Bouzková–Nosková (7:6(4), 6:3)

finále: Bouzková–Potapova (6:0, 6:3)

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full