Martincová útočí na TOP 50

Zdroj fotky: WTA

Tereza Martincová se letos probojovala do TOP 100 a míří ještě výš. Na turnaji v Chicagu porazila už Soranu Cirsteu a Su-Wei Hsieh. Bude úspěšná i ve třetím klání, kde jí čeká nebezpečná Rebbeca Peterson ze Švédska? Utne právě ona její tažení za vysněnou TOP 50?

Vzhůru k vysněným cílům

Tereza Martincová se v letošním roce konečně probojovala mezi nejlepší stovku tenistek. Dlouho se zdála tato meta jako začarovaná. Letos na jaře ovšem prokletí prolomila. Aktuálně se nachází na 60. pozice v rámci žebříčku WTA. Po nepříliš vydařené antukové sezóně se chytla na travnatých podnicích. Zahrála si hned dvě čtvrtfinále. První bylo na menším turnaji (WTA 250) v Nottinghamu a druhé na větším podniku (WTA 500) v Birminghamu, kde musela dokonce projít dvoukolovou kvalifikací. Ve Wimbledonu si zahrála třetí kolo, kde skončila na raketě pozdější finalistky Karolíny Plíškové.

Přechod na tvrdý povrch Martincová předvedla vynikající. Došla do finále Livesport Prague Open, kde jí vystavila stopku až krajanka Barbora Krejčíková. Montreal ani Cincinnati nepřinesly kýžené výsledky, jelikož zde nepřešla první kolo. V Montrealu skončila již v kvalifikaci. Nutno říct, že se jednalo o velmi kvalitně obsazené podniky, tudíž každá potenciální soupeřka byla hrozbou.

Před US Open se Tereza Martincová rozhodla startovat ještě v Chicagu a neudělala vůbec špatné rozhodnutí, protože je už ve čtvrtfinále. V prvním kole porazila Soranu Cirsteu z Rumunska po setech 3:6, 6:3 a 6:2. Další soupeřkou byla Su-Wei Hsieh, která je nepříjemná svým neortodoxním stylem. Nakonec i tento zápas šel do tří setů, kde slavila vítězství právě rodačka z Prahy. Vyhrála zápas poměrem 3:6, 6:4 a 6:2.

Tiebreaková Švédka?

Na druhé straně kurtu bude stát žebříčková sousedka Rebecca Peterson, která je aktuálně na 59. pozici. V letošní sezóně na výraznější úspěch zatím čeká. Na dva vyhrané tituly z roku 2019 se jí zatím nepodařilo navázat. Začátek sezóny se úplně nevyvedl, ale na jednom z menších turnajů v Austrálii došla do čtvrtfinále.

Antuková sezóna byla tak trochu nahoru dolů. Za výraznější počin bychom mohli označit čtvrtfinále v Bělehradě. Přechod na trávu nevyšel. Peterson vypadla v Bad Homburgu i Wimbledonu v prvním kole. Návrat na antuku v podobě turnaje ve švédském Bastadu se šestadvacetileté Švédce vyvedl dobře, jelikož zde dokráčela do semifinále.

Narozdíl od Martincové se Peterson zúčastnila olympijských her, ale bez většího úspěchu. Vypadla už ve druhém kole s Elenou Rybakinou. O kolo dřív pak vypadla i v Cincinnati. Šanci na lepší výsledek přišel až v Chicagu, kde si poradila již se dvěma soupeřkami. První byla Marie Bouzková, kterou udolala dvakrát 7:6. Druhou poraženou se stala Viktorija Golubić, se kterou sice nemusela dvakrát do tiebreaku, ale jeden si s ní také zahrála. Peterson slavila postup do čtvrtfinále po stavu 7:6 a 6:3.

Banner web_karta
 
 
Padesát na padesát

Hráčky spolu na okruhu WTA odehrály jeden zápas. Stalo se tak v roce 2018 na Mallorce, kde třísetovou bitvu opanovala Peterson. Nicméně, od té doby ušla Martincová kus cesty. V lepší formě je patrně česká hráčka, avšak zápas bude pro obě hráčky otevřený. Rozhodnou patrně drobné rozdíly a možná i štěstí. Tereza Martincová navíc hraje na turnaji ještě čtyřhru pro boku Markéty Vondroušové. Zápas to bude jistě zajímavý. Za redakci favorizujeme na vítězku zápasu Terezu Martincovou (kurz Fortuny: 1.73).

Sledujte nás také na FacebookuInstagramu, kam denně přidáváme zajímavosti ze světa tenisu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full