Muchová ukázala v Cincinnati herní pohodu

Zdroj fotky: WTA

Osmifinále v Cincinnati proti sobě postaví dvě velice kvalitní hráčky. Na jedné straně Karolína Muchová, která se dostává do slušné formy a také do solidní herní pohody. Na straně druhé Švýcarka se slovenskými kořeny Belinda Bencic, která táhne šňůru osmi zápasů bez porážky. Obě hráčky předvádí na turnaji skvělé výkony a my se můžeme těšit na opravdu velmi kvalitní zápas.

Vydrží Muchové herní pohoda?

Karolína Muchová zažívá poměrně náročnou sezónu. Musela se vypořádat s pár zraněními především ze začátku roku a zbrzdilo to tak její posun žebříčkem vzhůru. Nyní se však cítí fit na sto procent a je to znát: „Aktuálně se zdravotně cítím nejlépe za celý rok. Mohla jsem trénovat servis a měla jsem kvalitní přípravu. V tréninku mě po zdravotní stránce nic závažného nelimitovalo, takže se cítím opravdu dobře.“ Tak uvidíme, zda jí to po zdravotní stránce bude klapat i nadále.

V Cincinnati hraje poprvé ve své kariéře a určitě bude chtít dojít co nejdále. První kolo jí nezastihlo úplně v dobrém rozpoložení, tedy buďme přesnější, první set. S Johannou Kontaovou tak musela zápas otáčet. Povedlo se jí to ale skvěle. Druhý set zvítězila v tiebreaku a ve třetím již to bylo jednoznačné představení z pohledu Karolíny Muchové 6:2. Výhra se tedy rodila velice těžce, ale určitě byla zasloužená.

Ve druhém kole jí čekala Bianca Andreescu. Tato 21letá Kanaďanka se pyšní titulem z US Open z roku 2019 a právě to ji vystřelilo na pomyslný vrchol. Od té doby jsou její výkony poměrně rozpačité. Ano, ukazuje, že se jedná o velký talent, ale někdy jí chybí ta psychická pohoda, která je v tenise obzvlášť důležitá.

První set začal poněkud rozpačitě a obě hráčky ztratily svůj první servis v zápase. Tento set rozhodla devátá hra a break Karolíny Muchové. První set tak skončil 6:4 ku prospěchu české hráčky. Druhý set už byl jednoznačný a vítězství Muchové 6:2.

Olympijským zlatem to nekončí

Opravdu famózní formou oplývá Belinda Bencic. Švýcarka získala pro svou zemi zlatou olympijskou medaily v singlu a stříbrnou medaily v deblu: "Pro mě jako pro sportovce to je vůbec největší věc, takže nemůžu uvěřit, že mám dvě medaile a jedna z nich je zlatá a jedna stříbrná."

Vypadá to ale, že si svou formu z olympijského turnaje přenesla i do Cincinnati, kde se jí zatím daří. V prvním kole, v repríze olympijského finále, porazila Markétu Vondroušovou a znovu byla v zápase outsiderkou, takže jí nikdo moc nevěřil jako v olympijském turnaji. Ve druhém kole si poradila se Shelby Rogers a to bez ztráty vlastního podání. Zápas skončil 7:6 a 6:1 ve prospěch Bencic, a ta se tak mohla radovat z postupu do osmifinále.

Vůbec první vzájemný souboj

Hráčky se spolu zatím nikdy neutkaly, ale mírnou favoritku je česká hráčka Karolína Muchová (kurz Fortuny: 1.91). Můžeme se těšit na opravdu velice vyrovnaný zápas, který by mohl nabídnout vše, co se od tenisu očekává. Obě hráčky preferují rychlejší povrchu a i z tohoto pohledu by se mělo jednat o velice pohledné utkání.

Sledujte nás také na FacebookuInstagramu, aby Vám neuniklo nic, o čem byste měli z tenisového světa vědět.

Nedávno také vyšel rozhovor na našich stránkách právě s Karolínou Muchovou a vy si ho můžete přečíst zde.

Banner web_karta
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full