Osakaová v slzách při prvním setkání s novináři od květnového French Open

Zdroj fotky: Jimmie 48

Světová tenisová dvojka, Naomi Osakaová, na turnaji Western & Southern Open v Cincinatti absolvovala první tiskovou konferenci od květnového French Open, kde oznámila, že se tiskových konferencí s novináři nebude účastnit kvůli ochraně svého mentálního zdraví. Téměř tři měsíce poté však změnila názor, ani tentokrát však tisková konference neprobíhala hladce.

Prohlášení Osakaové po French Open polarizovalo sportovní veřejnost. Někteří její rozhodnutí podpořili, jiní se postavili proti němu. Sama Osakaová tvrdí, že „šlo o něco, co se muselo stát.“ Z Rolland Garros se třiadvacetiletá Japonka odhlásila, přítomna nebyla ani na dalším vrcholném turnaji, Wimbledonu. Pro svůj návrat na kurt zvolila olympijské hry v Tokiu, kde se jí dostalo velké sportovní pocty, a to zažehnout olympijský oheň. Na turnaji byla však vyřazena už ve třetím kole Češkou Markétou Vondroušovou, která se poté probojovala až do finále.

Na úterní tiskové konferenci, která probíhala prostřednictvím videohovoru, dostala Osakaová otázku od Paula Daughertyho, sloupkaře z deníku Cincinnati Enquirer. Otázka reportéra, ohledně toho, jak profituje z mediální pozornosti, i přesto, že se vyhýbá rozhovorů s médii, Osakaovou zřejmě překvapila. Odpověděla na ni, že je na své rozhodnutí hrdá, hned poté se videokonference pozastavila z důvodu pláče mladé tenisové hvězdy. O několik chvil později konference opět pokračovala.

Při tiskové konferenci rovněž zaznělo, že její rozhodnutí bylo něčím, co musela udělat pro sebe. Zároveň doplnila, že jí otevřely oči hlavně reakce ostatních sportovců v Tokiu. „Ostatní atleti za mnou chodili a říkali, že jsou rádi, že jsem udělala, co jsem udělala,“ svěřila se. Zároveň také podpořila americkou čtyřnásobnou olympijskou vítězku, Simone Bilesovou, která se rozhodla odhlásit z olympijského finále gymnastiky týmů z podobných důvodů, jako se Osakaová odhlásila z French Open.

Na svém twitteru Osakaová před turnajem v Cincinnati vyjádřila podporu lidem žijícím na Haiti, odkud pochází její otec. Místní obyvatelé o víkendu zažili masivní zemětřesení, veškeré prize money z turnaje se rozhodla darovat na pomoc obětem této přírodní katastrofy.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full