Petra Kvitová končí rozpačitou sezónu

Zdroj fotky: ČTK

Česká lvice Petra Kvitová dává sbohem sezóně 2021 a připravuje se na tu nadcházející, ve které bude chtít předvádět rozhodně lepší výkony, než v této. Ano, některé turnaje z její strany nebyly vůbec špatné, ale nebyla to ta Petra Kvitová, kterou známe. Výrazněji se dokázala prosadit jen začátkem roku, což ale bylo na její poměry málo.

Nevydařené Australian Open

Od Petry Kvitové se tuto sezónu rozhodně čekalo více. Nastupovala do ní jako světová osmička a vystupuje z ní jako světová jedenáctka. Nic hrozného, většinu ročníku se držela v TOP 10, ale rozhodně nejsem sám, kdo prostě čekal více zarputilosti, bojovnosti a tomu podobných věcí.

Možná již začátek roku nám napověděl, jak na tom Petra Kvitová bude. Australská tour se jí moc nevyvedla. Jak v přípravě na Australian Open, tak i v grandslamu samotném vyhrála vždy po jednom zápase a následně se s turnajem loučila.

Měsíc po nevydařené návštěvě u klokanů přišlo to, co čekalo asi jen málo lidí a tím byl titul v katarském Dauhá, kde předvedla velice dobré výkony a po zásluze trofej vybojovala. Na turnaji musela čelit čtyřem velice těžkým soupeřkám, ve finále porazila například Garbiñe Muguruzu a přidala tak svůj 28. titul na okruhu.

Na tvrdém povrchu, který je typický pro první čtvrtinu sezóny, přidala ještě turnaje v Dubaji a Masters v Miami, kde se jí ale opět příliš nedařilo.

Ani na antuce to letos nebylo ono

Na antuce si Petra zahrála celkem pět turnajů. Po nevšední zelené antuce v Charlestonu se přesunula do Evropy, kde zaznamenala čtvrtfinále v německém Stuttgartu a později přidala stejné umístění i na Masters v Madridu. Vyvrcholením, především tím antukovým, mělo být French Open. Tam ale nenastoupila do zápasu druhého kola a Roland Garros tím pro ni skončilo.

Banner web_karta

Na řadu přišla tolik milovaná tráva a k překvapení většiny pouze dva turnaje. Ten první odehrála v německém Bad Homburgu, kde došla po solidních výkonech až do semifinále. Tam ale vypadla se skvěle hrající Angelique Kerber. Oblíbený Wimbledon však skončil fiaskem a vypadnutím v prvním kole, což rozhodně nikdo nečekal. Ano, los pro ní nebyl příliš přívětivý, Sloane Stephens je určitě kvalitní hráčkou, ale překvapením to bylo.

A znovu tvrdý povrch

Možná kdekdo čekal, že se Kvitová po ne moc povedené první části sezóny zvedne, ale opak byl pravdou, bylo to pořád to samé. Rychlé vypadnutí z domácího podniku v Praze, nevydařené olympijské hry a také Masters v Montrealu. Na řadu přišel turnaj v Cincinnati. Tam uhrála čtvrtfinále a zdálo se, že před US Open chytá poměrně slušnou formu. Bohužel pro Petru ve třetím kole posledního grandslamu sezóny chytla skvěle hrající Marii Sakkari a turnaj pro ni skončil znovu dříve, než by si sama přála.

Sezónu zakončila Kvitová dvěma turnaji. První odehrála na domácí půdě v Ostravě, kde i přes obrovskou podporu fanoušků vypadla v semifinále s pozdější vítězkou Anett Kontaveit. Poslední její turnaj se odehrál v tenisovém ráji v Indian Wells, kde však skončila ve třetím kole na raketě Viktorie Azarenky.

„Moje sezóna 2021 skončila. Je divné ukončit ji po Indian Wells, které se hraje vždy v březnu. Myslím, že to byla zvláštní sezóna, vždy ale budu vděčná za zkušenosti, které jsem získala, dokonce i za ty špatné.“ Nezbývá tedy než věřit, že příští sezóna Petry Kvitové bude znovu tou, na kterou bude ráda vzpomínat a že znovu získá nějaký ten titul.

A jak jste vnímali sezónu Petry Kvitové vy? Podělte se s námi o váš názor v komentářích. Sledujte nás také na FacebookuInstagramu, aby Vám neuniklo nic, o čem byste měli z tenisového světa vědět.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full