Pohádková jízda Eliny Svitoliny pokračuje, tentokrát šokovala světovou jedničku

Zdroj fotky: Getty Images

Po Markétě Vondroušové do semifinále překvapivě postoupila i Elina Svitolina. Ukrajinka je ve Wimbledonu ve skvělé formě a předvádí neskutečné výkony. Dnes šokovala tenisový svět výhrou nad světovou jedničkou Igou Swiatek.

První grandslamové semifinále po porodu

Minulý rok v říjnu porodila dceru, dnes ve Wimbledonu postoupila do semifinále. Elina Svitolina zažívá skutečně pohádkový návrat. Na úspěchy z antukových turnajů navázala ve Wimbledonu. Tam předvádí skvělý tenis a dnes si na centrálním dvorci vyšlápla dokonce i na Igu Swiatek.

Zápas se ze začátku vyvíjel podle představ světové jedničky. Polka se dostala do vedení 5-3. Vzápětí ale prohrála čtyři hry v řadě a první set se stal kořistí Ukrajinky. Ve druhé sadě byla Iga opět ve vedení 3-1. I to dokázala Svitolina smazat a nakonec musel rozhodovat tiebreak. Náskok 4-1, který si Elina vytvořila, k postupu nestačil. Iga srovnala stav utkání.

Rozhodujícímu dějství dominovala Elina Svitolina. Ukrajinka se dostala do vedení 5-1. Polka si následně ještě udržela jedno podání. Zápas ale více zdramatizovat nezvládla. Bývalá světová trojka vyhrála po setech 7-5, 6-7, 6-2 a postoupila do druhého wimbledonského semifinále.

"Kdyby mi někdo na začátku turnaje řekl, že budu v semifinále a porazím světovou jedničku, řekla bych mu, že je blázen," vtipkovala Elina po utkání.

Iga bude fandit své přemožitelce 

Světová jednička se po utkání zachovala sportovně a velmi hezky promluvila na adresu své dnešní přemožitelky.

"Bylo by úžasné, kdyby tady Elina získala grandslamový titul. U sítě jsem Elině řekla, že doufám, že to zde letos vyhraje. Vím, že je to něco, co si Elina moc přeje. A já doufám, že toho dosáhne."

Čeští fanoušci budou ale doufat v opak. V semifinále totiž Elina Svitolina vyzve Markétu Vondroušovou. Jejich zápas proběhne ve čtvrtek. Poslední dvě utkání vyhrála Vondroušová a  dokonce ve dvou setech. Která z nich se z postupu bude radovat tentokrát?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full