Postoupí Vondroušová do finále?

Zdroj fotky: WTA

Semifinále halového podniku v ruské Moskvě nám přinese z pohledu českého fanouška zajímavou bitvu. Markéta Vondroušová v něm vyzve Estonku Anett Kontaveit. Určitě se je na co těšit, jelikož obě hráčky předvádí skvostný tenis a bude se na co koukat.

Třetí semifinále za poslední měsíc

Markéta Vondroušová se v závěru roku dostala do slušné formy. Po olympijských hrách v Tokiu, které se jí nadmíru povedly, přišly tři nevýrazné turnaje. Poté se ale česká hráčka chytila v hale v Lucemburku, kde se probojovala až do semifinále. Tam ale bohužel vypadla s dánskou nadějí Clarou Tauson. Na přelomu září a října se účastnila turnaje v Chicagu a ten se jí znovu povedl – semifinále je toho důkazem. K její smůle však přišla skreč a konec.

Zde v Moskvě hraje velice solidně a zatím neztratila ani set. V prvním kole si poradila s Elenou Rybakinou poměrem 2x 6:4. V osmifinále ji čekala nebezpečná Lesya Tsurenkoz z Ukrajiny. Ani ta ale Vondroušové problém nedělala a výsledek 2x 6:3 to ukázal. To ve čtvrtfinále to měl být její nejtěžší zápas, když narazila na domácí Anastasii Pavlyuchenkovou. Češka však prokázala rostoucí formu a zvítězila 6:4 a 6:2.

Skvělá šňůra v hale

Anett Kontaveit drží tento rok v hale bilanci 8/0, když vyhrála podnik WTA 500 v Ostravě a nyní se o to samé pokouší v Moskvě. Estonka má letošní sezónu vynikající a celková bilance 37/15 hovoří za vše. Získala již dva tituly, předtím v Ostravě ještě v americkém Clevelandu na tvrdém povrchu venku. Její hra je založena na trpělivé hře odzadu a v hale si skvěle pomáhá podáním, které má opravdu kvalitní.

Moskvou zatím prochází bez ztráty kytičky. V prvním kole si poradila s Češkou Kateřinou Siniakovou a v tom druhém s Andreou Petkovič. Ve čtvrtfinále na ní čekal větší oříšek v podobě Garbiny Muguruzi, ale i ten dokázala rozlousknout a vyhrát.

Budeme svědky velké bitvy?

Na vzájemné zápasy vede Markéta Vondroušová, která dokázala hned dvakrát vyzrát nad svou zítřejší soupeřkou. Poprvé to bylo v roce 2017, kdy byla Markéta benjamínkem na okruhu WTA a druhou výhru přidala možná překvapivě letos na Wimbledonu. Favoritkou zítřejšího zápasu bude jednoznačně Anett Kontaveit, ale Markéta Vondroušová bude chtít rozhodně překvapit.

Sledujte nás také na FacebookuInstagramu, aby Vám neuniklo nic, o čem byste měli z tenisového světa vědět.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full