Radwanska o propadu Naomi Osakaové: Obávám se, že se do původní formy už nevrátí

Zdroj fotky: Getty Images

Čtyřnásobná grandslamová vítězka, Naomi Osaka, se během posledního roku na kurtu trápí. Neustálý tlak, který je na ní společností vyvíjen, by mohl mít podle bývalé světové dvojky, Agnieszky Radwanské, nevratné důsledky.

Agnieszka Radwanska se během posledního rozhovoru pro "Sportowe Fakty" rozpovídala o psychice, která je pro tenis velmi důležitá. Málokdo si přitom uvědomuje, jak velkému psychickému tlaku musí tenisové hráčky čelit. Právě Naomi Osaka, která v posledním roce zažívá velký propad ve formě, sama čelila problémům s duševním zdravím a stala se jedním z hlavních propagátorů jeho prevence.

Trápení, které trvá už rok

Japonka se v posledním roce na kurtu trápí, což se podepsalo i na jejím žebříčkovém postavení, kde zaznamenala veliký propad a momentálně ji patří až 48. pozice světa. Japonská superstar vyhrála v posledních šesti turnajích jen dva zápasy a momentálně vede sérii čtyř proher v řadě.

Negativní bilanci se ale pokusí prolomit během tohoto týdne, kdy se představí na domácím turnaji Toray Pan Pacific Open. Tenistka zde bude obhájkyní titulu, který na zdejších kurtech získala před třemi lety. Turnaj byl z pandemických důvodů několikrát zrušený a na scénu se tak vrátil až letos. Obhajobu ale nebude mít jednoduchou, neboť zde bude muset čelit řadě vysoko postavených hráček. "Tento rok pro mě nebyl nejlepší, ale hodně jsem se o sobě naučila," řekla Osakaová a dodala, že je šťastná a zdravá.

Tenisovou superstar moc brzy?

Kvůli výkonnostnímu propadu se mladá Japonka stala terčem kritiky, a jak sama přiznala, bylo to i pro ni samotnou z počátku hodně těžké. "Měla jsem pocit, že bych měla být někde, kde v současné době samozřejmě nejsem," řekla. Bývalá polská tenistka Radwanska uvedla, že v případě Naomi se sbíhalo na problém už ze začátku, kdy se Japonka velmi rychle a ve velmi mladém věku dostala mezi tenisovou elitu a potřebovala poradit, jak se s rolí celebrity vyrovnat. Radwanska se domnívá, že Osaka postrádala podporu jejího okolí právě v případech, kdy nevěděla, jak se k náhlé slávě postavit.

Červený koberec? To není její sen

Agnieszka Radwanska, která ukončila tenisovou kariéru před téměř čtyřmi lety, se s Naomi nejednou potkala a moc dobře ví, jaký typ osobnosti japonská tenistka je. "Naomi znám a vím, že není typ člověka, který by toužil po velké pozornosti, natož záři ve světle reflektorů. Myslím, že kolem sebe nemá moc lidí, kteří by jí řekli: "Když se na něco necítíš, nedělej to."

Naomi přitom fanoušci milují. Početnou fanouškovskou základnu má jak v Japonsku, tak v Americe, kde již několik let žije. Všichni její příznivci věří, že se Naomi zase vrátí mezi tenisovou elitu, což by mohlo být pro tenistku o to více frustrující. Tlak na 24letou tenistku z Japonska tak stále roste. "Nedivím se, že neunesla takovou zátěž," dodala Polka. "Obávám se, že se do původní formy už nevrátí."

Obhajoba titulu na domácí půdě

Sama Japonka během nedávného rozhovoru zmínila, že to, co nyní nejvíce potřebuje, je si více věřit. Na turnaj v Tokiu se moc těší. Naposledy se tu před svými fanoušky představila na olympijských hrách, které se jí ale moc nepovedly. Proto doufá, že letos si tu svou reputaci napraví, ale jak sama říká, bude muset více věřit svému forhendu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full