Taste sombréra. Turnaj mistryň míří letos za oceán

Zdroj fotky: WTA

Turnaj mistryň se v letošním roce bude konat v mexické Guadalajaře. Představí se zde 8 nejlepších singlistek a 8 nejlepších deblových párů. Od roku 2022 se Turnaj mistryň vrátí zpět do čínského Shenzhenu.

Sombréro!

Ženská tenisová asociace (WTA) tento týden oznámila, že se Turnaj mistryň nakonec bude konat v náhradním termínu v týdnu od 8. listopadu. Finální tečka sezóny se nebude odehrávat v čínském Shenzhenu, jak tomu bylo doposud, ale trochu někde jinde. Kde? Taste sombréra, protože Turnaj mistryň míří do Mexika! Turnaj se odehraje ve druhém největším mexickém městě Guadalajaře, kde žije téměř 1,5 milionů obyvatel. Co se týče tenisových turnajů, tak Mexiko není úplně nepolíbenou zemí. Již několik let se zde pravidelně v úvodu sezóny pořádá několik turnajů, dokonce i přímo v Guadalajaře.

"S potěšením Vám oznamujeme, že v této sezoně se ve Guadalajaře uskuteční finále WTA. Je pro nás nesmírnou ctí přivítat v Mexiku nejlepší singlistky a deblistky na okruhu WTA." Pronesl ředitel turnaje Gustavo Santoscoy.

V Mexiku nezůstane turnaj navždy. Od přístího roku se vrací zpět do čínského Shenzhenu, kde by měl setrvat až do roku 2030, poté se dějiště Turnaje mistryň opět změní. Situace to ovšem není úplně lehká, jelikož času na přípravu není mnoho a organizátoři v Mexiku budou mít plné ruce práce. Právě na organizaci turnaje se částečně budou podílet i Číňané.

Eddy Liu, ředitel turnaje Shiseido WTA Finals Shenzhen a generální ředitel společnosti Gemdale Sports, na úvod k finále WTA pronesl: „Shenzhen je i nadále dějištěm finále Shiseido WTA Finals Shenzhen. Těšíme se, až se v roce 2022 vrátí zpět do Číny."

Proč zrovna mexická Guadalajara?

Možná si kladete otázku, proč zrovna organizátoři vybrali místo na druhém konci světa, poněvadž na turnaji nebude ani valné zastoupení mexických hráček. Tedy jistá deblová naděje tam je v podání Olmos Giuliany, ale stačí to? Guadalajara je považována za kulturní centrum a pořádalo se zde mnoho mezinárodních sportovních, filmových a zábavných akcí.

"Těší nás, že v roce 2021 budeme organizátory finále WTA. Uspořádáme turnaj světové třídy pro miliony tenisových fanoušků po celém světě." Glosoval Santoscoy.

Přestože tenisoví fanoušci jásají, tak u řady lidí z tenisového světa budí místo konání Turnaje mistryň rozpaky. Kupříkladu trenér Ashleigh Barty Craig Tyzzer byl z přesunu Turnaje mistryň do Mexika překvapen: "Turnaj mistryň v Mexiku? Myslím, že to není nejlepší řešení ani reklama pro samotné hráčky. Těžké podmínky, místo, kde se hraje, vysoká nadmořská výška. Celé mi to přijde směšné."

Nutno dodat, že pro hráčky bude problém i samotný přesun, jelikož aktuálně se odehrávají halové turnaje v Evropě, poté jsou na pořadníku Indian Wells, turnaj Billie Jean King (dříve Fed Cup) a na závěr sezóny Turnaj mistryň. Zúčastní se ho vůbec některé hráčky? Co taková Ashleigh Barty, která by tak opětovně musela na dlouhou dobu opustit rodnou Austrálii? Hodně otázek, málo odpovědí. Uvidíme, jak se WTA popere s tímto oříškem.

Pro Mexičany to bude rozhodně zajímavá událost a třeba právě toto místo přinese štěstí i českým hráčkám. A když už nic jiného, tak se třeba dočkáme alespoň pověstné mexické folkové písně La Cucaracha!

Banner web_kartaMáte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full