V Montrealu postoupila pouze Plíšková

Zdroj fotky: Omnium Banque Nationale

Včera si o postup do čtvrtfinále v Montrealu zahrály tři české hráčky. Jmenovitě šlo o Kateřinu Siniakovou, Petru Kvitovou a Karolínu Plíškovou. Jak se jim vedlo a jaký byl průběh zápasů?

Siniakové chyběl nápad

Přestože Kateřina Siniaková v Montrealu předvedla dobré výkony a porazila solidní hráčky, jako je Jelena Ostapenko nebo Garbine Muguruza, tak proti běhavé obranářce s typickým vokálním projevem, kterou Sara Sorribes Tormo je, neměla úplně co nabídnout. První set byl ještě velkou přetahovanou, kdy si navzájem hráčky sebraly podání hned třikrát. Zápas musel jít do dramatického tiebreaku, který nakonec získala česká hráčka. Bohužel, tím vyrovnaná bitva skončila.

Druhý set byl z pohledu rodačky z Hradce Králové jedna velká katastrofa, jelikož dopadl nejhůře, jak mohl. Španělka jí nadělila kanára a zápas šel do třetího setu, který se nesl v duchu toho prvního, tedy velké přetahované. Siniaková vzala podání soupeřce dvakrát, nicméně sama o něj čtyřikrát přišla. Zápas skončil po setech 7:6, 0:6 a 3:6.

V zápase chyběl plán. Kateřina Siniaková sice nehrála úplně špatně, držela se ve výměnách, ale to se španělskou hráčkou úplně nejde. Ona chce držet výměnu a donutit soupeřku k chybě. Bohužel, česká hráčka nemá až tak krajně obranářský styl a v roli útočící hráčky neměla proti Saře Sorribes Tormo moc velkou šanci, jelikož nedokázala být dostatečně agresivní, a to hlavně z forehandové strany. Stejně tak velkým problémem zápasu, ale to platí pro obě hráčky, byl servis.

Kvitová bez energie a zápalu

Petra Kvitová hrála svůj osmifinálový zápas proti dělostřelkyni z argentinskými kořeny Camilou Giorgi z Itálie. Zápas byl jedno velké trápení. Teplo a vítr samozřejmě situaci neusnadňují, nicméně podmínky jsou pro obě hráčky stejné. Giorgi do toho od prvního míče pálila, jak je jejím zvykem. První breakball zápasu přišel v páté hře a Italka se tak dostala do vedení 4:1. Debaklu v prvním setu ještě Kvitová zažehnala a soupeřce sebrala podání. Bohužel za stavu 4:5 pro Italku přišel další breakball, který proměnila a ukořistila první set pro sebe.

Druhý set byl trochu vyrovnanější, avšak připomínal spíše EKG někoho před mrtvicí, poněvadž zápas se nesl v duchu "drží podání, bere podání, bere podání, drží podání..." Petra Kvitová musela od začátku druhého setu stále dotahovat. Dokázala ještě ve druhé sadě srovnat na 4:4, ale pak jí Italka doslova smazala z kurtu, protože ve zbytku zápasu nepovolila české hráčce jediný bod. Kvitová tak nezopakuje svůj triumf z roku 2012, kdy v Montrealu vyhrála titul.

Zápas to byl dramatický, ale chyběla tam jistá chuť a touha po vítězství ze strany Petry Kvitové. Řeč těla nebyla nejlepší a Italka si očividně věřila. Těžko říct, kam až v turnaji dojde.

Komplikovaná koncovka Plíškové

Česká jednička Karolína Plíšková v osmifinále narazila na mladou a talentovanou Američanku Amandu Anisimovu, která do hlavní soutěže musela projít skrze kvalifikaci. Na turnaji chytla pomyslnou slinu, kterou jí přerušila až rodačka z Loun. Mladší ze sester Plíškových totiž první set opanovala poměrem 6:1 a soupeřku k ničemu nepustila. Nutno říct, že Anisimova dělala i hodně chyb, které pramenily hlavně z toho, že v zápase nestíhala tempo své soupeřky, které bylo místy vražedné jako svého času honičky Semira Gerkhana v Kobře 11.

Druhý set byl již vyrovnanější, ale stále měla jistou převahu česká hráčka. V prvním setu vzala Plíšková americké hráčce podání třikrát a vypadalo, že i druhý set bude v podobném duchu. Ve čtvrtém gemu druhého setu přišla Anisimova o podání. Vše vypadalo idylicky až do stavu 5:3, kdy měla Plíšková náskok breaku a měla zápas dopodávat. Bohužel, to se nepodařilo a zápas musel jít do dramatické koncovky v podobě tiebreaku. Ten nakonec opanovala česká hráčka poměrem 10:8 a zápas ukončila. Obě hráčky v zápase nasbíraly 23 vítězných míčů, ale Anisimova udělala o 10  nevynucených chyb víc.

Plíšková se tak dostala do čtvrtfinále turnaje v Montrealu a dnes se utká o postup do semifinále s přemožitelkou Kateřiny Siniakové, kterou je Sara Sorribes Tormo.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full