WTA přichází s novinkami pro sezonu 2021

Otázka spojení mužské tenisové organizace ATP a ženské WTA zůstává stále otevřená, ale v něčem se přece jen přibližují. WTA přejímá pojmenování turnajů a do nové sezony vstoupí s novou identitou.

Přilákání více fanoušků k tenisu. To je hlavním důvodem přejmenování turnajů na okruhu WTA, které povede ke zjednodušení a lepšímu pochopení systému díky návaznosti na mužský okruh ATP.

Od roku 2021 již nebudeme vídat na ženském okruhu turnaje pod označením Premier Mandatory, Premier 5, Premier 700 a International, jako tomu bylo doposud. Nové označení bude totožné s názvy ATP, tedy WTA 1000, WTA 500 a WTA 250.

Označení WTA 1000 nahradí turnaje Premier Mandatory a Premier 5 - tj. Indian Wells, Miami, Madrid, Peking, Dauhá, Řím, Rogers Cup, Cincinnati a Wu-chan. Turnaje kategorie Premier 700 budou nově spadat pod WTA 500. Název International se změní na WTA 250. Menší změnu zaznamená také série střední úrovně turnajů WTA 125K, která bude nyní označena pouze jako WTA 125.

Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů zůstává původní a neshoduje se tak s názvem série turnaje, jako tomu bývá u ATP. Podobně je to s prize money.

Nová identita, nové logo

Vedle změn označení turnajů se po 10 letech mění logo ženské tenisové organizace, které zobrazuje servírující tenistku v novém odstínu fialové barvy. Novinkou by měla být také marketingová kampaň „WTA For The Game”, která má za cíl ještě větší zapojení tenisových fanoušků.

Více informací naleznete zde.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Štítky
Google translate
usercalendar-full