Před dvěma lety získal Federer desátý titul z Basileje

Zdroj fotky: Getty Images

Roger Federer se v roce 2019 stal teprve druhým hráčem, který za svou kariéru vyhrál sto turnajových titulů ve dvouhře. Tím prvním se stal Jimmy Connors. Tohoto milníku dosáhnul po výhře finále v Dubaji. V tomto roce přesně před dvěma lety, tedy 27. října 2019, vyhrál i zatím svůj poslední titul v Basileji. Pojďme si tímto článkem tedy na tento turnaj zavzpomínat.

Rogerova milovaná Basilej

Kromě již zmiňovaného turnaje v Dubaji ovládl Federer turnaje v Miami a Basileji. Právě ten poslední zmiňovaný je zatím poslední turnajová výhra tenisového krále. V rodné Basileji zvítězil 27. října 2019 již podesáté. Turnaj v Basileji je pro Rogera speciální nejen proto, že se hraje v jeho rodné zemi, ale on sám se v Basileji narodil a na tomto turnaji také dělal jako malý sběrače míčků. Nyní je hráčem, který na tomto turnaji získal nejvíce trofejí.

Jaká byla cesta k trofeji?

V roce 2019 přijel do svého rodného města jako dvojnásobný obhájce titulu. V prvním kole porazil Petera Gojowczyka, kterého porazil bez problémů poměrem 6-2, 6-1. Tento zápas byl speciální tím, že pro Švýcara to byl 1500. zápas na okruhu. Osmifinálový zápas vyhrál také se ztrátou pouhých tří her, když porazil Radu Albota 6-0, 6-3. Tahákem tehdejších čtvrtfinálových zápasů v Basileji měl být ten mezi Federerem a Wawrinkou. Rogerův krajan ale do utkání nenastoupil a Federer postoupil do semifinále bez boje. O semifinále se utkal se Stefanosem Tsitsipasem. V roce 2019 to pro něj bylo již třetí utkání a podruhé se z výhry radoval Federer. Ve finále se Rogera pokusil zastavit Alex de Minaur, ale první nasazený Švýcar potvrdil, že na domácím turnaji těžko hledá konkurenci. Mladého Australana porazil 6-2, 6-2. Vyhrál rekordní 10. titul z Basileje a 103. kariérní titul.

Překáží zranění Rogerovi zisk další trofeje?

Na začátku roku 2020 odjel do Austrálie, kde se zúčastnil pouze grandslamového Australian Open. Vypadnul až v semifinále na raketě pozdějšího vítěze Novaka Djokovice. Po tomto turnaji si vzal pauzu kvůli zranění kolene. V tomto roce dokonce podstoupil i jeho operaci na kurtech se tak po restartu sezóny neukázal. Vrátil se až letos na turnaji v katarském Dauhá, kde prohrál ve čtvrtfinále s pozdějším vítězem Nikolozem Basilashvilim. V rámci antukové sezóny odehrál turnaj v Ženevě a Roland Garros. Naposledy se představil ve Wimbledonu, kde prohrál ve čtvrtfinále s Hurkaczem. Následně se odhlásil z olympiády a před US Open nakonec ukončil kvůli přetrvávajícím zranění kolene sezónu. Je tedy otázkou, jestli se mu podaří tento problém vyřešit a zda bude schopný hrát.

Co myslíte, uvidíme Federera na kurtech v sezóně 2022?

Banner web_karta

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full