43 let jako čas na důchod? Rohan Bopanna se v tomto věku stane nejstarší světovou jedničkou

Zdroj fotky: Getty Images

Je mu čtyřicet tři let a za svou kariéru hrál dvě grandslamová finále mužské čtyřhry. Rohan Bopanna místo odchodu do důchodu stále láme rekordy. Nejenže na Australian Open zažívá zatím nejúspěšnější rok, ale také se po turnaji stane nejstarší světovou jedničkou v mužské čtyřhře.

Nejstarší mužská světová jednička 

Mužská čtyřhra bude mít po Australian Open nového vládce žebříčku. Tím se poprvé v kariéře stane indický tenista Rohan Bopanna, který momentálně hraje po boku Matthew Ebdena. Rodák z Bengalúru se posunem do čela žebříčku zapíše do historie. Ve čtyřiceti třech letech se stane nejstarší světovou jedničkou. Jeho osobním maximem bylo zatím 3. místo.

Indicko-australská dvojice zažívá povedený začátek sezóny. Letošní rok odstartovali postupem do finále na turnaji v australském Adelaide. V boji o trofej je porazili třetí nasazení Ram/Salisbury po setech 5-7, 7-5, 9-11.

Úvodní zápas na Australian Open nebyl nic jednoduchého. Australany Duckwortha s Polmansem porazili poměrem 7-6, 4-6, 7-6. V prvním setu přitom prohrávali 0-5 a odvrátili setball. Poté ale neztratili jediný set. Včera vyzráli na šestou nasazenou dvojici Gonzalez/Molteni a zajistil si tak posun do čela světového žebříčku. Rohan Bopanna navíc do semifinále Australian Open postoupil poprvé v kariéře.

"Myslím, že pro každého hráče je to sen. Byl to i můj sen. Tím spíš, když tento sport hrajete několik desetiletí. Dostat se na pozici světové jedničky, myslím, že značí moji vytrvalost ke sportu. Zůstal jsem, dál bojoval a tvrdě pracoval. Mám po boku také skvělého partnera. Myslím, že konzistentní rok, který jsme měli loni, je důvod, proč... To mi pomohlo dostat se do této fáze," řekl šťastný Ind.

"Abych byl upřímný, ještě mi to úplně nedošlo. Myslím, že indický tenis to potřeboval. Nemáme mnoho vycházejících tenistů. Sport se dostává nahoru pomalu. Myslím, že to bude inspirovat spoustu lidí. Nemyslím si, že jen v tenise, ale lidi po celém světě."

Získá Ind v Melbourne vysněný grandslamový titul? 

Rohan Bopanna za svou bohatou kariéru odehrál celkem 61 finálových zápasů na okruhu ATP a získal celkem 24 trofejí. Na grandslamu si dvakrát zahrál finále na US Open v letech 2010 a 2023. Ani jednou ale neuspěl. Ve smíšené čtyřhře o titul zabojoval hned třikrát. Úspěšný byl pouze jednou a to na Roland Garros v roce 2017 po boku Gabriely Dabrowské.

Na svou vysněnou trofej z mužské čtyřhry stále čeká. K jejímu zisku se ale přibližuje v Melbourne, kde dnes poprvé postoupil do finále po výhře nad dvojicí Macháč s Zhang. Outsidery, kteří spolu hráli čtyřhru poprvé porazili po bitvě 6-3, 3-6, 7-6. Ve finále vyzve Bopanna s Ebdenem nenasazené Italy Bolleli/Vavassori, kteří v semifinále také zvítězili až v rozhodujícím tiebreaku.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full