Alcaraz se stal nejmladším vítězem turnaje v Miami

Zdroj fotky: Getty Images

Po dvou týdnech skončil turnaj v Miami. Po včerejším ženském finále dnes v americké metropoli vše vyvrcholilo závěrečným zápasem mužské dvouhry. Ten obstaral Carlos Alcaraz společně s Casperem Ruudem. Oba tenisté usilovali o svou první trofej z turnajů kategorie Masters a byli odhodlaní se o tento titul poprat ze všech sil.

První set dokázal Alcaraz otočit 

Casper Ruud byl hráčem, který do utkání vstoupil lépe. Hned na začátku prolomil podání mladého Španěla a dostal se do vedení 3-0. Výhodu breaku ale nedokázal udržet dlouho. Carlos si vzal ztracené podání zpět a dokázal snížit ze stavu 4-1 na 4-4. Norský tenista si následně dokázal udržet ještě jeden servis a navýšit na 5-4. Zbylé tři hry ale vyhrál Alcaraz a první set vyhrál poměrem 7-5.

Za stavu 4-3 (0-30) jsme byli svědky skvělého sportovního chování ze strany Ruuda. Alcaraz si před druhým servisem všiml, že míček, se kterým se chystá podávat, není v pořádku. Tuto informaci šel sdělit umpirové rozhodčí. Mezi prvním a druhým servisem tak vznikla delší pauza. Podle pravidel měl mít Carlos k dispozici druhý servis. Casper mu ale dovolil mít znovu první podání a získal si tak fanoušky v ochozech.

Rychlý start druhého setu rozhodnul o vítězi

Začátek druhého setu byl úplně jiný než začátek toho prvního. Do vedení se tentokrát dostal Alcaraz. Podání norského tenisty prolomil hned dvakrát. Dostal se do vedení 3-0. Měl šanci navýšit na 4-0, ale druhý breakball nedokázal potvrdit. Ruud snížil na rozdíl jednoho breaku, tedy na 3-2. Do konce utkání už ani jeden z hráčů o svůj servis nepřišel. Alcaraz zápas ukončil čistou hrou na podání a vyhrál poměrem 7-5, 6-4.

Stal se tak nejmladším vítězem turnaje v Miami a třetím nejmladším vítězem Masters vůbec. V této statistice ho předčil pouze druhý Rafael Nadal a první Michael Chang. Díky titulu z Miami se dočká posunu na nové kariérní maximum, kterým od pondělí bude 11. místo. Změny se dočká i poražený finalista Casper Ruud, který bude nově světovou sedmičkou.

Vítězství Alcaraz oslavil s těmi, kteří mu v kariéře pomáhali nejvíce. Ze Španělska přiletěl dokonce i Alcarazův trenér Juan Carlos Ferrero. Původně měl na finále chybět, jelikož mu zemřel otec. Svého svěřence svým příjezdem ale překvapil, a tak s ním mohl oslavit jeho největší titul kariéry.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full