Alexander Zverev promluvil o problémech s depresemi

Zdroj fotky: Getty Images

Alexander Zverev byl jedním z tenistů, kteří zažili v Paříži obzvlášť těžký den. Po vydřené výhře na tiskové konferenci přiznal, že v poslední době trpí depresemi a má problémy s psychikou. S jakými problémy konkrétně se světová trojka potýká?

Perný den na kurtu 

Jako spousta favoritů se i Zverev ve druhém kole Roland Garros dostal do velkých problémů. Jeho soupeřem byl Sebastian Baez. Argentinec, který letos získal titul v Estorilu, vyhrál nad Němcem první dva sety. Dostal se do vedení 6-2, 6-4 a světová trojka musela předvést svůj nejlepší tenis, aby postoupila dále.

Následně Alexander poměrně hladce srovnal stav na 2-2. O vítězi rozhodoval až pátý set. I v této sadě musel Zverev otáčet nepříznivý průběh. Jako první přišel o servis a prohrával 2-4. V deváté hře musel dokonce odvracet matchball. Zápas proti Argentinci ale nakonec vyhrál po setech 2-6, 4-6, 6-1, 6-2, 7-5.

Na tiskové konferenci Němec přiznal problémy

Minulý rok se Alexander Zverev mimo kurt musel vypořádat s několika problémy. ATP totiž začala vyšetřovat obvinění ze zneužívání. Z toho jej obvinila jeho bývalá přítelkyně. Letos byl kritizován za své chování v Acapulcu, kde rozbil raketu o umpire.

Na tiskové konferenci po jeho pětisetové výhře ve druhém kole promluvil o svých problémech. Zverev přiznal, že trpí depresemi.

"Mám psychické problémy, ale nesouvisí to se sociálními sítěmi. Problémy mám z jiných důvodů. Občas jsem měl i deprese. Nemluvím o tom tak často, jako jiní hráči, ale je fakt, že letos kvůli tomu hodně trpím. Myslím, že to je kvůli tlaku, pod kterým jsme. Jsme neustále v centru pozornosti," řekl loňský semifinalista Roland Garros. Němec pokračoval s tvrzením, že současní špičkoví hráči jsou pod větším drobnohledem než hráči z předchozích generací.

"Myslím, že hráči, co hráli před dvaceti nebo třiceti lety, tomu moc nerozumí. Dnes kamery zaberou každý malý detail. Většinou je tam někdo, kdo to okomentuje a někdo, kdo o tom napíše. Před třiceti lety se tohle nedělo."

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full