Alexander Zverev trest za údajné násilí nedostane

Zdroj fotky: Getty Images

Alexander Zverev byl dlouhé měsíce vyšetřován kvůli obvinění jeho bývalé přítelkyně. Olga Šarypovová jej vinila z domácího násilí, což německý tenista popřel. Vyšetřování ukončila už i ATP, která nenašla dostatek důkazů.

Německý tenista byl vyšetřován ATP kvůli podezření na domácí násilí. Jeho bývalá přítelkyně Olga Šarypovová obvinila bývalého druhého nejlepšího hráče světa, že se jí snažil udusit polštářem, několikrát ji udeřil a choval se k ní nadřazeně. Šarypovová také tvrdila, že se Zvereva bála natolik, že se pokusila o sebevraždu. Alexander Zverev svou vinu od začátku popíral.

Vyšetřování kauzy se ujala nezávislá společnost LFG, která dlouhých patnáct měsíců sbírala důkazy. Mimo jiné vyslýchala Olgu Šarypovovou, Alexandera Zvereva i dalších 24 svědků. Násilí se měl Zverev dopustit na turnajích v Šanghaji, Monaku, New Yorku a Ženevě.

Výsledek vyšetřování je jasný. Nepodařilo se získat dostatek důkazů, které by potvrdily tvrzení Zverevovy bývalé přítelkyně.

„Výsledkem je, že k disciplinárnímu postihu nesáhneme. Pokud by se však objevily nové skutečnosti, bude vše samozřejmě přehodnoceno,“ stálo v prohlášení ATP.

Radost z rozhodnutí Zverev neskrýval ve svém prohlášení na Instagramu: „Toto rozhodnutí je už třetím, kdy neutrální třetí strana přezkoumala všechny informace a učinila v této záležitosti jasné rozhodnutí v můj prospěch.“

Pětadvacetiletý rodák z Hamburku vyhrál kromě vyšetřování ATP také soudy v Německu a Rusku. Nyní se snaží vrátit do optimální formy po dlouhém zranění, které ho na půl roku vyřadilo ze hry.

„Mojí prioritou je nyní zotavit se ze zranění a soustředit se na to, co na tomto světě miluji nejvíc – na tenis," dodal ve svém prohlášení.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full