Alexander Zverev trpí závažnou nemocí. Založil nadaci, která bude pomáhat diabetikům

Zdroj fotky: Getty Images

Německý tenista šokoval veřejnost, když oznámil, že mu doktoři v dětství diagnostikovali cukrovku. Nyní zakládá nadaci, která bude pomáhat lidem, kteří mají stejnou diagnózu.

Alexander Zverev oznámil, že mu doktoři ve čtyřech letech zjistili závažné onemocnění. Německá tenisová hvězda trpí diabetem prvního typu, který není léčitelný. Celý život si tak musí píchat inzulin a dbát na hladinu cukru v krvi.

I přes všechny nástrahy se stal vrcholovým sportovcem a sklidil mnoho úspěchů. Jen na turnaji ATP ovládl 19 turnajů. Získal mimo jiné olympijské zlato a dvakrát zaznamenal triumf na Turnaji mistrů.

„Až doteď moc lidí nevědělo, že mám cukrovku. Vždycky jsem se bál, že by se proti mně moji soupeři cítili silnější, kdyby věděli o mé nemoci,“ oznámil Zverev ve svém prohlášení.

Rodák z Hamburku zakládá Nadaci Alexandera Zvereva, která bude pomáhat především dětem, které cukrovkou prvního typu trpí. Zároveň se bude snažit o osvětu zdravého životního stylu, kterým se předchází cukrovka druhého typu. Nadace by měla financovat inzulin a další potřebné léky těm, kteří si to nemohou dovolit.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Alexander Zverev (@alexzverev123)

„Jako diabetik prvního typu chci povzbudit děti s diabetem, aby se nevzdávaly svých snů, bez ohledu na to, co jim ostatní říkají,“ napsal na sociálních sítích u prohlášení o vzniku nadace.

Pětadvacetiletý tenista se nyní potýká se zraněním, které utrpěl během Roland Garros. Na pařížském grandslamu si v semifinálovém utkání proti Nadalovi přetrhal vazy v koleni a čeká jej rekonvalescence. Od začátku června se na kurtech neobjevil a jeho účast na letošním US Open je stále nejistá.

Na americký grandslam má výborné vzpomínky, v roce 2020 se totiž probojoval do finále. Během poslední bitvy turnaje však nedokázal využít vedení 2:0 na sety a grandslamovou trofej získal Dominic Thiem.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full