Ana Ivanovičová nejlépe placenou sportovkyní Adidasu

Zdroj fotky: Getty Images

Krásná srbská hráčka Ana Ivanovičová opustila tenisový svět před šesti lety, i přesto je však jednou z nejvlivnějších sportovkyň světa a nejlépe placenou ženou společností Adidas. Proč tomu tak je?

V uplynulých dnech se dostal na povrch seznam sportovců, kteří si díky spolupráci s Adidas přijdou na pěknou finanční odměnu. Německá značka má pod křídly mnoho sportovců z různých odvětví. V desítce těch nejlépe placených figuruje jediná žena, a to tenistka Ana Ivanovičová.

Ana Ivanovičová naposledy odehrála soutěžní zápas v roce 2016. Tehdy ji na US Open v prvním kole vyřadila Denisa Šátralová. Srbská kráska začala svou profesionální tenisovou kariéru v roce 2003. Během dlouhé cesty posbírala 15 trofejí z okruhu WTA, včetně té za vítězství na Roland Garros v roce 2008.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Ana Ivanović (@anaivanovic)

Krátce na to v roce 2010 podepsala celoživotní smlouvu s německou společností Adidas, se kterou spolupracuje i po konci své kariéry. Velkou část svého tenisového života nosila oblečení značky Adidas. Nyní se objevuje jako ambasadorka mnoha projektů, které má tato značka pod svými křídly.

„Adidas je zapojen do několika úžasných iniciativ a je mi ctí být součástí jejich týmu. Můj oblíbený projekt je Parley and Ocean Squad, jelikož znečištění našich oceánů se stalo obrovským problémem, a jsem vděčná, že mě Adidas požádal, abych se připojila k tomuto důležitému hnutí,“ řekla bývalá tenistka.

Ana Ivanovičová je pátou nejlépe placenou sportovkyní ze stáje Adidas. Před ní se umístili dva basketbalisté, Damian Lillard a Derick Rose, a nejvyšší dvě příčky pak obsadili fotbalisté David Beckham a Lionel Messi.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full