Anastasia Gasanova schvaluje válku, ocitla se pod palbou kritiky od ukrajinských kolegů

Zdroj fotky: Getty Images

Zatímco její krajani na sebe upozorňují svými výkony na kurtu, Anastasia Gasanova na sociálních sítích. Zveřejnila videa, ve kterých otevřeně podporuje vpád ruských vojsk na Ukrajinu. Jak se k jejímu komentáři vyjádřili ukrajinští tenisté?

Gasanova na sociálních sítích vzbudila rozruch 

Ruským hráčům se v posledních týdnech daří. Minulý týden získal titul v Gijónu Andrey Rublev a v Kluži Anna Blinkova. Úspěšné byly i před pár týdny v Asii Ekaterina Alexandrova a Lyudmila Samsonova.

Anastasija Gasanova je aktuálně 154. hráčkou světa. Letos se zviditelnila v Adelaide, kde porazila Elinu Svitolinu. Nyní na sebe upozornila úplně jiným způsobem. Na svůj instagramový účet nahrála videa, kde se vyjadřuje k válce na Ukrajině. Na rozdíl od svých kolegů jasně řekla, že s ní souhlasí.

„Vyprávím všechno tak, jak jsem to já nebo moji nejbližší na vlastní oči viděli. Donutili nás odejít. Podle svědků tam ukrajinské ozbrojené síly zabíjely lidi jen proto, že mluvili rusky. Po květnu 2014 jste si na sebe nemohli vzít ruské reprezentační oblečení, protože by vás zastřelili,“ komentovala ve videu. Tehdy však na Ukrajině probíhaly masové demonstrace, které vedly k pádu proruského prezidenta Viktora Janukovyče.

Rozpovídala se i o zničení Kerčského mostu, který spojoval Krym s Ruskem. „Proč se z jeho poničení tak radovali? Chtějí Krym zpět a přitom ho ničí. Bůh jim bohužel nedal mozky,“ řekla Anastasia Gasanova, která z tenisového světa zatím nejvíce podporuje ruskou agresi.

Jak reagovali ukrajinští kolegové? 

Ruska video zveřejnila pouze pro "blízké přátele". Nějakým způsobem se ale dostalo ven a tím pádem i k ukrajinským tenistům. Jednou z těch, která se k situaci vyjádřila, byla Dayana Yastremska. Ta si s ní dokonce o celém videu promluvila.

"Zeptala jsem se jí, jestli opravdu věří tomu, co řekla. Prý ano. Bylo jí líto těch, co zemřeli na Kerčském mostě, a nelíbilo se jí, že z toho Ukrajinci měli radost. Odpověděla jsem, že radost jsme měli jen kvůli tomu, protože jde o nelegální stavbu, po níž se vozí tanky a rakety pro ruskou armádu, která nás s nimi zabíjí. Zeptala jsem se jí, jestli jí není líto našich zabitých dětí v Mariupolu, Buče nebo Charkově. Mlčela, tak jsem ji poslala tam, kam měla jít ruská válečná loď," okomentovala situaci Yastremska.

K situaci se i přímo z Ukrajiny vyjádřil i bývalý tenista Alex Dolgopolov: "Čekali jsme osm měsíců, až se Rusové vyjádří. A ten den přišel. Jen je tu jedna nuance, promluvili na podporu války. Lidé, co říkají, že ti chudáci Rusové jsou vystrašení, mají pravdu. Bojí se, že přijdou o práci a dolary. Kdyby tomu tak nebylo, sedmdesát procent z nich by otevřeně válku podpořilo. Vidíme, že když WTA a jiné tenisové autority tvrdí, že ruští hráči nepodporují genocidu, je to velká lež. Blahopřeji slečně Gasanové, že byla upřímná a ukázala světu, jaký je opravdový postoj mnoha Rusů.“

Anastasia Gasanova i Dayana Yastremska hrají tento týden na turnaji ve francouzském Rouen. Shodou okolností je čeká vzájemný zápas čtyřhry. Ruska nastoupí po boku krajanky Anastasie Komardiny a Yastremska se svou mladší sestrou Ivannou. S tou na začátku války společně utekla z rodné Oděsy. Je tedy možné, že nás čeká velmi pikantní utkání.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full