Andrea Sestini Hlaváčková udělá v Praze sladkou tečku za kariérou

Zdroj fotky: Getty Images

Andrea Sestini Hlaváčková se v roce 2019 díky mateřským povinnostem rozhodla přerušit tenisovou kariéru. Poslední turnaj odehrála na podzim roku 2018, s Barborou Strýcovou se účastnily Turnaje mistryň. Nyní oznámila, kdy zažije poslední tenisovou party.

Jedna z nejúspěšnějších českých deblistek se rozhodla definitivně pověsit raketu na hřebík. A rozlučka se bude odehrávat v opravdu velkém stylu. Na turnaji Livesport Prague Open se spojí se svou dlouholetou kolegyní Lucií Hradeckou. Turnaj se odehraje v posledním červencovém týdnu a organizátoři pracují na tom, aby ikonické duo H+H odehrálo své zápasy na centrálním dvorci.

Dvojnásobná grandslamová šampionka z dámské čtyřhry oznámila informaci o svém posledním utkání na tiskové konferenci. „Na Spartě si v červenci zahraji svůj poslední turnaj. Nebude to návrat do tenisového světa, ale rozloučení,“ začala pohledná blondýnka svůj projev.


Následně přiznala, že nebýt covidu, asi by se rozloučila už dříve. „Nechtělo se mi mávat prázdným tribunám. Letos využiji toho, že máme na Spartě krásný turnaj WTA, na který přijede celý svět, a rozloučím se před diváky.“

A byly přeci jen myšlenky na návrat do kolotoče turnajů? „V tenise už jsem dokázala víc, než jsem si sama přála, a proto se na kurtu představím už jen tady v Praze. Mám ráda život, který jsem si vytvořila po tenisové kariéře, a nemám tendence přemýšlet o úplném návratu,“ objasnila majitelka stříbrné medaile z olympijských her.


Díky zmraženému žebříčku nebyl s přihláškou na turnaj problém. „Nemám po třech a půl letech bez pořádného tenisového zápřahu velká očekávání,“ začala Sestini Hlaváčková. „Chci se rozloučit kvalitním tenisem a připomenout divákům, že H+H bylo fajn sledovat," zavzpomínala na veleúspěšné období. S parťačkou Hradeckou vyhrály na okruhu 13 titulů a v Praze by rády přidaly další. Tedy alespoň takovou motivaci má Hradecká: „Neberu to tak, že si s Andy zahrajeme jeden zápas, ale celý turnaj,“ burcuje dvojnásobná olympijská medailistka před posledním podnikem své kamarádky.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full